Projekt Monero
Projekt Monero. Zdroj: Shutterstock, Wit Olszewski

Poznáte projekt Monero? Táto blockchainová sieť je špeciálne vyvinutá tak, aby ponúkala absolútnu ochranu súkromia. Aké sú vyhliadky tohto projektu do budúcnosti?

Monero a jeho možná budúcnosť

Projekt bol spustený ešte v roku 2014. Táto blockchainová sieť vám dokáže zabezpečiť, aby boli vaše transakcie nepriehľadné a anonymné. Údaje ako identita odosielateľov a príjemcov, či dokonca suma jednotlivých transakcií, to všetko je úplne anonymné.

Čo však môžeme od tohto projektu očakávať v budúcnosti?

8. apríla zverejnil oficiálny účet Monero na Twitteri aktualizované správy, v ktorých sa diskutovalo o tom, aké novinky projekt plánuje a na čom všetkom sa pracuje. Okrem iného boli témou aj spustené projekty, ktoré priniesli viacero sieťových vylepšení a produktov.

Ide napríklad aktualizáciu služby MoneroPay na verziu 2.0.0. Ide o back-endovú službu na prijímanie, odosielania a sledovanie platieb s kryptomenou XMR.

Prečítaj si tiež: Významný investor prezradil dôvod, prečo Ethereum dosiahne 10 000 USD

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Ďalším projektom, ktorý dostal najnovšiu aktualizáciu, je XMRig v6.17.0. Sieť robí aj populárny španielsky podcast El Monero, ktorý pred nedávnom zverejnil svoju už 21. epizódu. Príťažlivosť tokenu XMR medzi investormi zvýšila aj vojna na Ukrajine. Začalo sa totiž vo veľkom špekulovať, že práve vďaka anonymite XMR, mnoho ruských investorov využíva tento token na obchádzanie sankcií. Tejto problematike sa dokonca venovala aj americká výskumná skupina Brookings. Vzhľadom na schopnosti tejto kryptomeny ide o projekt, ktorý s veľkou pravdepodobnosťou čaká zaujímavá budúcnosť.

XMR/BUSD
XMR/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

V čase písania tohto článku sa XMR obchoduje na úrovni 242 USD. Osobne si myslím, že sa v budúcnosti opäť pozrieme na nové historické maximum, ktoré je na úrovni 542,33 USD. Naposledy sa tam však cena nachádzala 9. januára 2018.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre