Tieto 3 altcoiny sú výrazne podhodnotené. Je čas na nákup?
Tieto 3 altcoiny sú výrazne podhodnotené. Je čas na nákup? ,zdroj: www.shutterstock.com/Champ008

Nedávny výplach na kryptomenovom trhu bol pre mnohých tvrdou ranou. Drvivá väčšina mincí stratila viac ako 50 % svojej hodnoty v priebehu pár dní a všetky altcoiny sa potopili do červených čísiel.

Súčasná konsolidácia však môže poukazovať na to, že dôvera v kryptomeny zostáva a nie všetci sú pripravení kapitulovať. Optimistickí kryptomenoví investori veria v to, že väčšina kryptomien je práve „v zľave“ a je možné nakupovať za vyše 50-percentný výpredaj!

V tomto článku si uvedieme 3 perspektívne a momentálne podhodnotené altcoiny, ktoré majú veľký dlhodobo potenciál.

Mohlo by ťa zaujímať: Predseda SEC-u Gary Gensler: ešte veľa kryptomien zažije taký krach ako LUNA!

Polygon (MATIC)

Polygon je jedno z najefektívnejších riešení škálovateľnosti pre najväčšiu sieť Ethereum. Ethereum bolo prvým blockchainom, ktorý zahŕňal smart kontrakty, vďaka čomu je jasným lídrom v oblasti decentralizovaných aplikácií. Developeri za projektom Ethereum sa snažili umožniť transakcie rýchlo a efektívne, keďže počet užívania smart kontraktov sa rozšíril. Tak vznikla sieť Polygon.

Polygon je riešenie 2. vrstvy, ktoré využíva druhú úroveň a niekoľko vedľajších reťazcov na uvoľnenie priestoru pre Ethereum. Po krachu kryptomenového trhu MATIC stratil viac ako 70 % zo svojej hodnoty. Predtým však dosiahol svoju historicky najvyššiu cenu na úrovni 2,90 USD. V súčasnosti sa MATIC obchoduje za cenu 0,65 USD, čo predstavuje silnú oblasť „supportu“. Ak by mala dosiahnuť svoje predošlé „all time high“, MATIC potrebuje vystreliť o viac ako 300 %.

Tron (TRX)

Tron je názov jedného z blockchainov, ktorého cieľom je zlepšiť rýchlosť transakcií. Tím stojací za projektom sľubuje, že bude sieť bude schopná spracovať až 2 000 transakcií za sekundu. Ide o decentralizovanú platformu a ciele spoločnosti Tron zahŕňajú vybudovanie platformy na zdieľanie súborov typu „všetko v jednom“ s peňažnými stimulmi a umožnenie producentom obsahu (najmä v hernom priemysle) speňažiť svoju prácu.

Napriek nedávnemu krachu dokázala cena tokenu TRX odolať poklesu cien. Dôvodom je oznámenie najnovšieho algoritmického stablecoinu s názvom USDD. Toto spustenie pomohlo TRX udržať cenu medzi 0,065 až 0,080 USD. Na druhej strane, len čo sa kryptomenový trh vráti späť do normálu, TRX by mohol vzrásť a prekonať svoj doterajší vrchol na úrovni 0,18 USD.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze nasvete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) sa považuje za kryptomenu tretej generácie a patrí medzi top 10 obchodovaných kryptomien na trhu. Cardano, ktorého začiatky siahajú do roku 2015, bolo na trh uvedené 29. septembra 2017. Kryptomena stojí na základoch decentralizovaného verejného blockchainu a jej cieľom je chrániť súkromie používateľov a zároveň umožňovať reguláciu.

Projekt založil Charles Hoskinson, spoluzakladateľ Etherea, na ktorom aj neustále pracuje. Vývojový tím sa pozerá na nedostatky existujúcich blockchainov pomocou rôznych kritérií a potom vytvára svoj vlastný blockchain pomocou štandardov založených na dôkazoch. Cardano je blockchain, ktorý využíva proces konsenzu Proof of stake a je známe svojou škálovateľnosťou, bezpečnosťou a decentralizáciou.

Po nedávnom krachu kryptomien sa cena tokenu ADA taktiež stala veľmi podhodnotenou. Cena tohto aktíva spadla zo svojho ATH 3,10 USD na 0,52 USD. Ide o kryptomenu, ktorá toho sľubuje veľa a v krypto-komunite sú na ňu rôzne názory. Určitý potenciál však má, a nákup za súčasnú cenu môže stáť za to.

Čítaj ďalej: Warren Buffet sa mýli v názore na Bitcoin – tu sú základné protiargumenty

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance