Analýza Etherea na roky 2025 - 2030
Analýza Etherea na roky 2025 - 2030. Zdroj: Shutterstock.com/Jin Odin

Druhá najväčšia kryptomenová sieť pred nedávnom úspešne odštartovala novú etapu, ktorá môže z dlhodobého hľadiska priniesť cenový nárast. Analýza Etherea na roky 2025 – 2030 predpovedá pozitívne výsledky.

Ethereum a jeho potenciál do budúcnosti

Konsenzus Proof-of-stake by mal podľa očakávaní komunity zabezpečiť väčšiu bezpečnosť, rýchlosť transakcií a taktiež škálovateľnosť. Z dlhodobého hľadiska tak môžeme očakávať pozitívny scenár. Realita v praxi však ukáže, či to tak naozaj bude. Investori a analytici, samozrejme, nemôžu vedieť, aký bude cenový vývoj, no aj tak väčšina z nich očakáva pozitívne dlhodobé výsledky.

Ak sa pozrieme na posledných pár rokov, Ethereum dosiahlo fenomenálne výsledky. Nie je teda vôbec žiadnym prekvapením, že sa očakáva ďalší rast. Niektorí maximalisti Etherea dokonca hovoria o tom, že sieť v budúcnosti predbehne Bitcoin. Existuje totiž niekoľko dôležitých faktorov, ktoré nahrávajú pozitívnej cenovej predpovedi. Je to najmä modernizácia siete a všeobecná tokenomika ETH. Podľa očakávaní sa Ethereum stane deflačným aktívom, čo spôsobí, že ho na trhu bude nedostatok, a tak by sa mal zvýšiť aj dopyt.

Prečítaj si tiež: Táto kryptomena pritiahla pozornosť veľkých investorov. Aké sú dôvody?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

V čase písania tohto článku sa cena ETH obchodovala na úrovni 1380 dolárov. V porovnaní so začiatkom roka 2022 je to značný pokles až o 75 %. Ak sa však pozrieme na dlhodobé výsledky, objem obchodov sa v priebehu pár rokov zvýšil o takmer 12 % a trhová kapitalizácia dosiahla 159 miliárd dolárov.

ETH/BUSD
ETH/BUSD 4H TF. Zdroj: TradingView

Porazí Ethereum Bitcoin?

Pozitívny vývoj môžeme vidieť aj v prípade aktivity na spotových trhoch. Ethereum dokáže v tomto ukazovateli hravo konkurovať Bitcoinu. V júli tvoril objem obchodov s ETH 34 % z trhu. V prípade Bitcoinu to bolo 32 %. Aj keď nám tieto informácia nedokážu predpovedať cenový vývoj, investori sú presvedčení, že sa dokonca roka Ethereum dostane na cenu 4 000 dolárov. Veľké časť investorov a kryptomenových influencerov dokonca očakáva nárast na cenu 50 000 dolárov.

Nálada investorov do ETH
Nálada investorov do ETH. Zdroj: TradingView

Môže sa tak ETH stať najžiadanejšou kryptomenou? Môže! V niektorých prípadoch už to tak aj je. Relatívny objem ETH je v skutočnosti už teraz väčší, ako v prípade BTC.

Analýza Etherea na roky 2025 – 2030

Investori a analytici očakávajú že sa cena Etherea do roku 2025 dostane na hranicu 7 336 až 8 985 dolárov. Tejto predikcii sa prikláňa portál Changelly, ktorý ďalej odhalil názor odborníkov podľa dlhodobého monitorovania cien. V tomto prípade by malo ETH do roku 2030 dosiahnuť cenu 48 357 až 57 877 dolárov. Podobný výhľad predpovedá aj portál CoinDCX, podľa ktorého bude rok 2025 pre Ethereum mimoriadne úspešný. Koniec roka by tak mohla táto kryptomena dosiahnuť až 11 317 dolárov.

Spoločnosť Crypto-Rating predpovedá ešte pozitívnejší cenový rast. Podľa nich ETH do roku 2030 prekročí hranicu 100 000 dolárov.

Súhlasíte s názormi odborníkov? O svoje predpovede sa môžete podeliť v komentároch.

Čítaj ďalej: Veľkí hráči na trhu vo veľkom nakupujú túto kryptomenu! Za posledný mesiac vzrástla o 58 %

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance