Cardano a aktualizácia Vasil.
Cardano a aktualizácia Vasil. Zdroj: Shutterstock.com/Muhammed AKAN

Cardano nedávno implementovalo do svojej siete dlho očakávanú inováciu Vasil, čo vzbudzuje otázku možného budúceho rastu ceny tokenu ADA. Mnohí analytici špekulujú nad zhodnotením Cardana a predpovedajú čas, keď je najlepšie nakupovať. Kde sa nachádza podľa známeho odborníka ideálna nákupná zóna?

Známy obchodník s kryptomenami, Michaël van de Poppe, vo svojom nedávnom tweete povedal, že ideálna nákupná zóna Cardana je 0,30 až 0,375 dolárov. Súčasnú situáciu na grafe opísal ako akumulačnú, čo sa vyznačuje bočným pohybom ceny a nájdením supportu na dlhší čas.

Cardano: spotová cena
Cardano: spotová cena. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Cardano nereaguje na Vasil

Ako vidíme na grafe vyššie, spotová cena nereagovala na nedávnu aktualizáciu Vasil z dňa 22. septembra. Cardano pokračuje v bočnej štruktúre vo formácii klesajúceho trojuholníka, ktorý by sa mal uzavrieť poklesom. Cena nereaguje aj napriek tomu, že údaje LunaCrush ukazujú výrazný nárast sociálnych interakcií Cardana v období pred inováciou Vasil. V čase písania článku sa ADA obchoduje za približne 0,45 dolára.

Účelom inovácie Vasil bolo zlepšiť funkčnosť a efektívnosť smart kontraktov a odomknúť niekoľko funkcií, ktoré umožnia zdieľať údaje v reťazci a zaviesť prepojenie. Počet smart kontraktov sa medzitým zvýšil už začiatkom augusta a prekročil hranicu 3 000. V období od polovice júla do polovice augusta bolo zavedených 5 nových skriptov denne.

Zdá sa, že napriek pokračujúcim inováciám na sieti Cardana sa dopyt stále neprejavil a rizikové aktíva v roku 2022 nie sú v strede záujmu investorov. Pokles globálnej reálnej mzdy sa ruka v ruke s infláciou odzrkadľuje na odlievaní kapitálu z kryptomenového trhu.

Čo si myslíte o budúcom cenovom vývoji Cardana? A ako hodnote samotný projekt? O svoj názor sa môžete podeliť v komentári.

Mohlo by ťa zaujímať: Táto kryptomena pritiahla pozornosť veľkých investorov. Aké sú dôvody?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance