Algorand priťahuje pozornosť veľkých investorov.
Algorand priťahuje pozornosť veľkých investorov. Zdroj: shutterstock.com/ranjith ravindran

Na trhy s kryptomenami v súčasnosti niektoré projekty svojou výkonnosťou prekonávajú nielen Bitcoin, ale aj zvyšok trhu. Jedným z víťazov, ktorý dosiahol v posledných dňoch ziskové čísla, patrí blockchain Algorand so svojím tokenom ALGO. Prečo do tohto projektu investovali veľkí investori a o koľko kryptomena narástla?

Algorand zaujal veľkých investorov

Blockchain Algorand patrí medzi popredné siete prvej vrstvy (layer 1). Ide decentralizovanú sieť, ktorá sa špecializuje na oblasť bezpečnosti a efektívnosti aplikácií v rámci ekosystému Algorand. Veľkým benefitom projektu je uhlíková neutralita a ekologický profil, ktorým sa projekt snaží získať sympatie práve kritikov ťažby kryptomien.

V posledných dňoch Algorand upútal pozornosť veľkých investorov, čo sa aj pozitívne odzrkadlilo na raste jeho ceny. Ako upozorňuje kryptomenový portál ambcrypto, za rastom môžu byť dva kľúčové faktory.

Prvým je úspešné uzavretie zmluvy so spoločnosťou FIFA. V rámci vzájomnej spolupráce umožní futbalový gigant svojim fanúšikom zbierať a vlastniť unikátne zberateľské predmety vo forme NFT. Na tento účel bude používať práve blockchain Algorand, čo v prípade veľkej popularity FIFA môže pritiahnuť pozornosť (nielen) retailových investorov z celého sveta. Algorand sa vďaka tejto zmluve stal oficiálnym blockchainom spoločnosti FIFA.

Nárast investícií

Druhým faktorom, ktorý podľa analytikov mohol pozitívne stimulovať rast ceny, je výrazný nárast počtu používateľov siete. Dôvody tohto rastu sa prejavili aj aktivitou v rámci tzv. poolov, do ktorých investori a používatelia siete Algorand uzamkýnajú svoje kryptomeny s cieľom získať vyššie úroky. Podľa spoločnosti IntoTheBlock, ktorá sa špecializuje na analýzu blockchainových údajov, transakcie v sieti Algorand narástli z 5-tisíc denne na 20-tisíc, a to len v rámci troch mesiacov.

Graf: ALGO v rastúcom trende
Graf: ALGO v rastúcom trende. Zdroj: Tradingview

Takýto nárast je prekvapivý, predovšetkým vzhľadom na klesajúci trend na trhoch a bear market, ktorého sme v súčasnosti svedkami. Aj spoločnosť Santiment upozornila, že spolu s ostatnými pozitívnymi správami o sieti sa zvýšil objem obchodov s NFT v sieti Algorand, konkrétne zo 186 000 dolárov na 606 000.

Nárast ceny tokenu ALGO dosiahol za posledné dni takmer o 40 % (36,36 %), čo je na súčasné podmienky pekné číslo. Algorand sa nachádza podľa celkovej kapitalizácie na 29. mieste. V čase písania článku sa obchoduje za 0,367 dolára. Podľa analytikov ide o jeden z popredných blockchainov, ktoré majú v budúcnosti veľký potenciál praktického využitia, o čom svedčí aj spolupráca so spoločnosťou FIFA.

Ste fanúšikom/fanúšičkou kryptomeny Algorand? Ako vnímate túto sieť?

Čítaj ďalej: 5 kryptomenových podvodov, ktorým sa musíte vyhnúť v roku 2022. Ľudí pripravili o milióny!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance