Robert Kiyosaki
Robert Kiyosaki. Zdroj: Youtube/The Rich Dad Channel

Po tom, čo FED naposledy zvýšil úrokové sadzby, dolár zareagoval pozitívne a jeho hodnota stále rastie na úkor iných globálnych fiat mien. Známy autor bestselleru „Bohatý otec, chudobný otec“ Robert Kiyosaki sa domnieva, že sila americkej meny bude krátkodobá.

Kiyosaki 1. októbra vo svojom tweete varoval, že dolár sa môže zrútiť už začiatkom roka 2023. Ako bezpečné útočisko pred týmto prepadom má byť striebro:

„Bude americký dolár nasledovať anglickú libru? Verím, že bude. Verím, že americký dolár sa zrúti do januára 2023. Aby som profitoval z pádu amerických dolárov, kúpil som si oveľa viac amerických strieborných mincí Buffalo. Striebro je výhodná ponuka.“

Spojené štáty a Anglicko majú spoločné historické puto, ktoré by sa mohlo prejaviť aj na finančných trhoch. Anglická libra dlhodobo klesá voči doláru a tento exponenciálny pád vyvrcholil úmrtím anglickej kráľovnej.

Posledné varovanie Roberta Kiyosakiho prichádza po tom, čo varoval, že globálne trhy pravdepodobne zažijú katastrofický krach a investori by mali zvážiť kúpu kryptomien. V tom istom čase už počítal s krachom dolára a označil ho za falošné peniaze. Striebro by malo údajne stúpnuť až na 500 dolárov.

Dolárový index DXY
Dolárový index DXY. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Bitcoin nikdy nemusí dosiahnuť hodnotu 100 000 dolárov. Prečo?

Prečo dolár rastie a iné meny nie?

Ostatné fiat meny klesajú, pretože ich centrálne banky sa snažia držať krok s FED-om. Najbližšie obdobie pravdepodobne iný scenár neuvidíme a centrálne banky budú aj naďalej zvyšovať úrokové sadzby. Silný dolár sa priamo premietol do strát v iných menách, pričom mnohí uprednostnili kúpu Bitcoinu.

Práve počas obdobia silného dolára nastal prudký nárast objemu obchodovania s bitcoinmi, ktorý dosiahol 3-mesačné maximum. Investori opúšťajú fiat meny a považujú Bitcoin za zaistenie, zatiaľ čo iní profitujú z arbitráže.

Môže ale Bitcoin slúžiť ako zaistenie voči inflácii? Kryptomeny klesli za rovnaké obdobie niekoľkonásobne viac ako akciové indexy. Rýchly rast inflácie spôsobil znehodnotenie Bitcoinu omnoho viac, a preto mnohí nakupujú za nízke ceny. Ak bude situácia pokračovať, pokles spotových cien môže aj naďalej pretrvávať.

Mohlo by ťa zaujímať: Americký index S&P 500 má za sebou najhorší mesiac od roku 2020. Čo to znamená pre Bitcoin a kryptomeny?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance