index S&P 500 má za sebou. Zdroj: shutterstock.com/Immersion Imagery

Americký index S&P 500 uzavrel mesiac september v červených číslach. Index dosiahol najhorší mesiac od marca 2020 a dosiahol tak nové tohtoročné miminum a všetko nasvedčuje tomu, že v poklesoch bude aj naďalej pokračovať.

Index S&P 500 v červených číslach

Pre obchodníkov na Wall Street sa tento mesiac uzavrel negatívne. S&P 500 klesol v septembri o 9,3 % a spolu s ním aj pozitívne vyhliadky na väčšie zisky investorov na konci roka. V klesajúcom trende pokračovali aj technologický index Nasdaq Composite 10,5 % a Dow Jones o 8,8 %. S&P 500 a Nasdaq tak pokračujú v poklese už tretí kvartál po sebe, čo sa stalo prvýkrát od roku 2009.

Pokles index S&P 500
Pokles index S&P 500. Zdroj: Tradingeconomocs

Mesiac október nemusí priniesť na trhoch výraznú zmenu nálady. Analytici aj naďalej očakávajú zvýšenú volatiliu a poklesy. Primárnym a rozhodujúcim dôvodom má byť pokračovanie monetárnej politiky Fedu, ktorý aj naďalej trvá na zvyšovaní sadzieb s cieľom uzemniť rastúcu infláciu. Keďže nemáme k dispozícii náznaky inflačného stropu, analytici varujú, že v súčasnosti neexistujú dôvody, prečo by trhy mali rásť. Pokiaľ budú rasť sadzby, trhy budú ďalej klesať.

Bitcoin a kryptomeny

Bitcoin a kryptomeny sa posledné dni tešili istej slobode a mierne sa emancipovali od korelácie s klasickými trhmi. To však neznamená, že pokiaľ budú ďalej klesať akcie a indexy, Bitcoin a kryptomeny budú rásť. Rast sadzieb je rovnako škodlivý pre klasické trhy aj pre kryptomeny. Keďže je prognóza stále negatívna, je potrebné byť stále opatrní pri otváraní akýchkoľvek pozícií na trhoch. Pravdepodobnosť ďalších poklesov je totiž stále vysoká.

Čítaj tiež: Bitcoin nikdy nemusí dosiahnuť hodnotu 100 000 dolárov. Prečo?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance