Obrovské presuny BTC
Obrovské presuny BTC. Zdroj: Shutterstock.com/Natanael Ginting

Za necelých 24 hodín bolo z kryptomenových búrz presunutých viac ako 34 000 BTC. Ide o absolútne najvyššiu hodnotu za viac ako tri mesiace.

Obrovské presuny BTC

Koniec mesiaca september sa niesol na vlne obrovských presunov bitcoinov z kryptomenových búrz. Analytická spoločnosť Santiment uviedla, že z búrz odišlo až 34 723 BTC, čo predstavuje najvyššiu hodnotu za viac ako tri mesiace. Celkovo ide o štvrtý najväčší presun BTC v tomto roku. Santiment považuje tento fakt za pozitívny. Vo všeobecnosti to môže poukazovať na zvýšenú dôveru investorov.

Takýto scenár sa naposledy odohral 17. júna. Vtedy dokázal Bitcoin narásť o viac ako 22 %. Podobný stav uvádza aj spoločnosť CryptoQuant, podľa ktorej sa za posledné tri dni znížili zásoby BTC na burzách o viac ako 60 000. Tento stav môže naznačovať zvýšený dopyt po kryptomene.

Prečítaj si tiež: Miliardár Druckenmiller: „Nedôvera v centrálne banky by mohla viesť k renesancii kryptomien“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Na správu spoločnosti Santiment reagoval aj kryptomenový analytik Ali.

Nálada na trhu aj napriek týmto ukazovateľom zostáva negatívna. Záujem o Bitcoin celkovo klesol, takže neočakávam pozitívne výsledky,“ uviedol Ali.

Populárny analytik Will Clemente očakáva presný opak a opiera sa najmä o historické údaje:

Z historického hľadiska bol 4. štvrťrok zďaleka najlepším obdobím Bitcoinu z hľadiska výkonnosti s priemerným štvrťročným výnosom +103,9 %. Október a november boli jeho najvýkonnejšími mesiacmi s priemerným ziskom 24 %, respektíve 58 %.“

Aký scenár je podľa vás najpravdepodobnejší v najbližších týždňoch? O svoj názor sa môžete podeliť v komentároch.

Čítaj ďalej: Bitcoin nikdy nemusí dosiahnuť hodnotu 100 000 dolárov. Prečo?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance