Ponukový šok BTC. Zdroj: Shutterstock.com/Ink Drop

Podľa jednej metriky merajúcej takzvaný „ponukový šok“ by mal BTC momentálne stáť najmenej 55 000 dolárov za mincu. Analytik Willy Woo vo svojom tweete z 5. septembra túto metriku vyzdvihol a dodal, že ide o konzervatívny odhad ceny BTC/USD.

Cena BTC doháňa metriky

Bitcoin konečne prekonal 50 500 dolárov ako pevnú rezistenciu a darí sa mu dobiehať metriky, ktoré istý čas už rastú. Teraz sa k nim pridal takzvaný „supply shock valuation model“, ktorý konzervatívne odhaduje cenu na 55 000 dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať – Zabráni v tomto roku boom altcoinov rastu BTC nad hranicu 100 000 $?

Šok z ponuky je jednoducho nedostupná ponuka Bitcoinov vydelená dostupnou ponukou Bitcoinov. V tomto pohľade na dopyt a ponuku je investor, ktorý nemá v úmysle predať, na strane dopytu. Zatiaľ čo investor, ktorý je ochotný predať, je na strane ponuky,” vysvetlil Woo minulý mesiac v blogovom príspevku.

Model oceňovania navyše používa algoritmus na porovnanie podobných situácií ponuky a dopytu, ako je tomu v súčasnosti, čím sa vytvára spravodlivý odhad ceny. Metrika je teraz na najvyšších úrovniach, takže pomer mincí mimo búrz v porovnaní s mincami na burzách je na rekordných úrovniach.

StormGain
Ponukový šok BTC. Zdroj: Willy Woo/Twitter
Ponukový šok BTC. Zdroj: Willy Woo/Twitter

Konzervatívny minimálny cieľ 55 000 dolárov však zostáva nad limitom od analytika PlanB. Ten odhaduje, že september by mal mať minimálnu mesačnú close cenu na 43 000 dolárov.

Prečítaj si taktiež poslednú analýzu Bitcoinu – Analýza BTC – ak cena prekoná 50 500 $, čaká nás prudký rast

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.