ETH a DOGE
ETH a DOGE. Zdroj: Shutterstock, Akif CUBUK

Zakladateľ Etherea, Vitalik Buterin, sa tentokrát rozhodol vyjadriť svoj názor a taktiež podporu projektu Dogecoin. Podľa neho je na zváženie, aby sa projekt začal orientovať na model Proof of Stake.

Môže ťa zaujímať: Buterin odpovedal na otázky fanúšikov – uviedol najväčšie omyly pri budovaní ETH

Buterin a spolupráca DOGE?

Aktuálne sa zrejme väčšinu dôležitých informácií dozvedáme na Twitteri. Inak tomu nebolo ani v tomto prípade. Vitalik Buterin dostal otázku od generálneho riaditeľa spoločnosti Three Arrows, Zhua Suoviho. Ten mu predložil otázku týkajúcu sa spolupráce Dogecoinu s Ethereom. Buterin navrhol naozaj zaujímavú alternatívu. Chce, aby vývojári projektu DOGE zvážili prechod na protokol Proof of Stake.

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Obrovská uhlíková stopa kryptomien. To je hlavný problém, ktorý treba vyriešiť. A nato poslúži protokol Proof of Stake.

„Protokol Proof of Stake je riešením environmentálnych problémov Bitcoinu, ktorý potrebuje oveľa menej zdrojov na udržiavanie,” uviedol Buterin.

Zrejme jednou z najočakávanejších udalostí vo svete kryptomien, je spustenie siete Ethereum 2.0. Posledné vyjadrenie od nadácie ETH vzbudzuje naozaj veľké očakávania. Ak bude prechod úspešný, spotreba energia sa môže znížiť až o 99,95 %.

Poradca a člen nadácie Dogecoin

Konkrétne minulý mesiac sme ťa informovali o tom, ako sa stal zakladateľ ETH členom poradného výboru nadácie Dogecoin Foundation.

Viac si môžeš prečítať tu: Veľká správa pre Dogecoin – po 6 rokoch sa obnoví nadácia Dogecoinu

Ide o neziskovú organizáciu s menšou skupinkou skúsených poradcov. Ich hlavnou úlohou je podporovať Dogecoin a navrhovať dôležité podporné zmeny.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.