BTC analýza grafu
BTC analýza grafu. Zdroj: Shutterstock.com/Travis Wolfe

BTC pokračuje v sideway štruktúre a nedarí sa mu opakovane prekonať rezistenciu na hladine 50 500 $. Objemy sú taktiež minimálne, čo potvrdzuje nerozhodnosť hlavnej kryptomeny. Od posledného zamietnutia sa do mierneho poklesu dostal aj altcoinový trh. Podarí sa cene nakoniec prestreliť túto rezistenciu alebo nie?

Bitcoin sa stále pohybuje v cenovom intervale medzi rezistenciou 50 500 $ a supportom 46 500 $. Trend, ktorý vznikol od minima 29 000 $, bol stabilný a rastúce legy boli sprevádzané korekciami 38,2 % retracementu. Posledný rastúci leg a zároveň piata elliotova vlna bola sprevádzaná dokonca 61,8 % retracementom a presne na tejto hladine 46 500 $ sa vytvorilo dvojité dno.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

V našej VIP skupine každý deň obchodujeme a analyzuje 50 párov na rôzne kryptomeny, forex a indexy. Pridaj sa do našej živej komunity a získaj bezkonkurenčný náhľad do trhových analýz, vďaka ktorým budeš mať prehľad o všetkom, čo sa deje na trhu. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC, ETH, DOT, UNI – smeruje trh do nového rastúceho trendu?

BTC pokračuje sideway

Následne je cena od tohto momentu v sideway štruktúre, čo znamená, že v rukách majú trh skôr býci. Ak by totiž nemali, tak po rastúcom kline by nevznikla sideway štruktúra ako korekčná štruktúra s targetom na 38,2 % retracementu celého klinu. To by znamenalo otestovanie hladiny 42 500 $.

StormGain

Objemy za posledné dni preukazujú silu skôr na strane býkov. Sú totiž vyššie, keď cena rastie a nižšie, keď cena klesá. Ak by sa cene podarilo nakoniec prekonať rezistenciu 50 500 $, tak najbližší target je 53 500 $ a predpokladám, že by sme sa tam dostali za dosť krátku chvíľu, pretože nad rezistenciou je gap. Na druhej strane je hlavný support 42 500 $ až 41 000 $ , pod ktorý by cena nemala spadnúť ak nechceme vojsť do predošlej akumulačnej zóny.

Prečítaj si taktiež predošlú analýzu Bitcoinu – Analýza BTC – dôjde k prelomeniu sideway štruktúry už dnes?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.