NFT
NFT. Zdroj: Shutterstock, Vladimir Kazakov

Ako sa zmenil sektor NFT za posledný týždeň? V prvom rade bola zaznamenaná silná predajná aktivita, no veľké projekty si dokázali udržať svoj status.

OpenSea

Hneď na úvod sa pozrieme na novinky najväčšieho NFT trhoviska OpenSea. Keďže za posledné obdobie tento portál prežíva obrovský boom, predstavitelia musia logicky reagovať ďalšími vylepšeniami a aktualizáciami. Po troch tokenoch na čele s ETH, USDC a DAI sa pridáva aj token ERN z reťazca Ethernity.

Prečítaj si tiež: NFT trhovisko OpenSea prežíva boom – aké TOP projekty tam nájdeš?

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Projekt NFT Loot

Tento projekt sa za posledný týždeň dokázal prebojovať do prvej trojky rebríčka objemov. Za týmto projektom stojí Dom Hoffmann. V čom spočíva jedinečnosť tohto projektu? Veľmi dôležité je, že používatelia platia iba poplatky za plyn. V rámci hry majú možnosť získať náhodný výber tzv. dobrodružného vybavenia. Keďže novovzniknuté projekty dokážu cenu vystreliť naozaj rýchlo, inak to nebolo ani v tomto prípade. Minimálna cena za jedno NFT sa už teraz pohybuje na úrovni niekoľko tisíc USD.

Môže ťa zaujímať: NFT láme rekordy – 900 miliónový predaj za jediný mesiac

Novinky pre CryptoPunks

Za týmto extrémne úspešným projektom stojí spoločnosť Larva Labs. Zdá sa, že popularita bude narastať. CryptoPunks totiž mieria do Hollywoodu. Larva Labs podpísala zmluvu s agentúrou United Talent Agency, v ktorej je zakomponované zastúpenie CryptoPunks vo filmoch, videohrách a taktiež v TV.

Metamask a Solana rastú najmä vďaka NFT

Niet pochýb o tom, že boom okolo NFT stojí za rastom mnoho spoločností. Jednou z nich je poskytovateľ krypto peňaženky Metamask. Pred nedávnom sa tejto platforme podarilo prekročiť hranicu 10 miliónov aktívnych používateľov.

Solana prežíva taktiež veľmi úspešné obdobie. Pred nedávnom sa tento projekt dokázal vyšplhať do TOP 7 kryptomien v rebríčku celkovej trhovej kapitalizácie. Aktuálne je na tejto sieti možné vidieť až 36 zaujímavých projektov.

SOL/BUSD
SOL/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView
PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.