Bitcoin pôjde na 100 000 dolárov
Bitcoin pôjde na 100 000 dolárov. Zdroj: Shutterstock.com/Orpheus FX

Populárny stratég známej agentúry Bloomberg nedávno ubezpečil investorov o budúcnosti kryptomien. Podľa jeho názoru je len otázkou času, keď najväčšia kryptomena Bitcoin dosiahne vysnívanú hodnotu 100 000 dolárov.

Bitcoin na 100 000 dolárov?

Komoditný stratég agentúry Bloomberg Mike McGlone sa podelil o svoj najnovší pohľad na Bitcoin počas rozhovoru pre spoločnosť Stansberry Research. Stratég je presvedčený, že hoci sa pôvodná cenová predikcia v roku 2021 nenaplnila, v dlhodobom horizonte ju Bitcoin dosiahne.

Takže, čo sa týka Bitcoinu. Myslím si, že je to len otázkou času, keď sa ocitne na cene 100 000 dolárov. Môže to prísť nečakane. Jednoducho vkĺzne do býčieho trhu podobne ako zlato či štátne dlhopisy,“ uviedol McGlone.

Podobný názor zdieľa aj generálny riaditeľ spoločnosti deVere Group Nigel Green. Okrem BTC sa vyjadril aj k ďalším aspektom, ktoré môžu investorom pomôcť v dlhodobom horizonte.

Vyzerá to tak, že sa politika FED-u a napríklad aj Bank of England bude niesť na vlne zvyšovania úrokových sadzieb. Inflácia je stále na vysokej úrovni, a tak môžeme očakávať ďalšie zvyšovanie o 75 bázických bodov,“ uviedol Green.

Prečítaj si tiež: TOP 3 kryptomeny pre budúci býčí cyklus

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Green odporúča investorom, aby sa zamerali na volatilitu trhu, ktorá im môže dopomôcť k lepším výsledkom.

Vzhľadom na súčasnú koreláciu Bitcoinu a Etherea s akciovým trhom očakávame ďalšiu zvýšenú volatilitu na trhu s kryptomenami do konca roka 2022. To však nie je nič negatívne,“ uviedol Green

Veľkí investori vrátane inštitucionálnych to budú brať ako turbulencie, ktoré sa dejú aj na iných trhoch. Tí najväčší investori to využívajú ako vhodné nákupné príležitosti. Podľa Greena môže byť efektívne a účinné využívanie volatility veľmi silnou investičnou stratégiou.

Čítaj ďalej: Tieto dve kryptomeny môžu v najbližších dňoch narásť!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance