Biden tvrdí, že USA je pekelne silná.
Biden tvrdí, že USA je pekelne silná. Zdroj: Shutterstock.com/WEIBEL Christophe

Americký prezident Joe Biden cez víkend vyhlásil, že ekonomika USA je „pekelne silná“, čo je dôvod, prečo je stále kritizovaný, keďže inflácia v Amerike stále nie je pod kontrolou. Biely dom ale tvrdí, že Biden s infláciou bojuje úspešne.

V odpovedi na sobotňajšiu otázku reportéra, či má prezident nejaké obavy o sile amerického dolára uprostred rastúcej inflácie, Biden odpovedal:

Nemám obavy o silu dolára. Mám obavy o zvyšok sveta. Naša ekonomika je pekelne silná. Inflácia je celosvetová. Je na tom horšie ako v Spojených štátoch. Problémom je nedostatočný hospodársky rast a zdravá politika v iných krajinách, nie až tak v našej.

Vyjadrenie Bidena pobúrilo mnohých ľudí, ktorí ho kritizovali predovšetkým na Twitteri. Kritici sa snažili prezidentovi pripomenúť, že veľa Američanov má problémy. Ďalší poukázali na to, že index S&P 500 v tomto roku klesol už o 25 %.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Biden čelí kritike

Kongresman Lance Gooden vo svojom tweete uviedol, že v skutočnosti 65 % Američanov tvrdí, že ekonomika sa zhoršuje. Ronna McDaniel, predsedníčka Republikánskeho národného výrobu, sa odvolala na prieskum CNN, v ktorom sa uvádza, že až 78 % Američanov verí, že ekonomika je v zlej kondícii. Ďalší sa odvolávali aj na zdraženie paliva, leteniek, plynu a potravín.

Inflácia v USA
Inflácia v USA. Zdroj: Twitter Wesley Hunt

Bývalý riaditeľ Chrysleru Bob Nardelli komentoval Bidenovu poznámku s tým, že prezidentove vyjadrenie je nesprávne a láka ľudí k sebauspokojeniu. Zdôraznil, že musí začať vidieť svet taký, aký v skutočnosti je.

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Karine Jean-Pierreová počas pondelkového tlačového brífingu v Bielom dome uviedla, že prezident Biden urobil dostatočnú prácu potrebnú na boj proti inflácii. Prezident vraj chápe problémy spojené s infláciou a narastajúce náklady občanov, preto je ekonomika témou č. 1.

V septembri bol Biden kritizovaný za vyjadrenie, že inflácia už mesiace nestúpla. Mesiac predtým zas za tvrdenie, že americká ekonomika má nulovú infláciu. Počas júna bola dokonca Bidenova administratíva obvinená z propagandy a predefinovania technickej definície recesie.

Prečítaj si tiež: Udalosť týždňa: inflácia v eurozóne ďalej raketovo rastie, Európa je o krok bližšie k recesii!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance