Dogecoin môže čoskoro narásť
Dogecoin môže čoskoro narásť. Zdroj: shutterstock.com/Champ008

Klesajúci trh ponúka stále možnosti, aby niektoré kryptomeny svojim investorom priniesli menšie zhodnotenie. Dnes sa pozrieme na dva projekty, ktoré podľa technickej analýzy vykazujú známky budúceho rastu v najbližších dňoch. Reč je o meme tokenoch Dogecoin a Shiba Inu.

Dogecoin a Shiba Inu – čaká ich rast?

Obe meme kryptomeny so psou tematikou zažili predchádzajúci rok zvýšenú pozornosť investorov. Bohatí investori nemali problém naliať do týchto projektov desiatky miliónov dolárov, čo viedli k veľkým krátkodobým cenovým maximám. Dogecoin, ktorý vznikol ako recesia, sa nakoniec dostal do rebríčka TOP 10 kryptomien podľa celkovej kapitalizácie, Shiba Inu sa v čase písania článku nachádza na 15. mieste. Obe kryptomeny sú od svojich maxím z roku 2021 vzdialené takmer 90 %.

On-chain dáta spoločnosti IntoTheBlock ukazujú, že investori s veľkým kapitálom, ktorých počet zahŕňa vyše 450 000 adries, nakúpili 58,51 miliardy tokenov DOGE. Nákupy sa realizovali pri cenovom rozpätí 0,06 až 0,10 dolára. DOGE sa v súčasnosti nachádza pod touto hladinou a je možné, že kryptomena bude čeliť predajnému odporu, keď sa k nej priblíži. Podľa portálu beincrypto sú to práve veľryby, ktoré majú veľký dosah na cenu Dogecoinu, ktorá môže ďalej krátkodobo rásť až do spomínanej hladiny odporu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Táto kryptomena z TOP 10 najlepšie odolala inflácii

Graf: Dogecoin/4H
Graf: Dogecoin/4H. Zdroj: Tradingview

Ďalší meme token Shiba Inu je síce vzdialený od svojho maxima vyše 80 %, ale ako upozorňuje Global In/Out of the Money, viac ako 100 000 adries drží vyše 452 biliónov SHIB, ktoré boli zakúpené v cenovom rozpätí 0,000014 a 0,000021 dolára. Podobne ako pri Dogecoine, aj tu platí, že toto rozpätie bude slúžiť ako psychologická hranica odporu, keďže investori budú predávať aj na vstupnej cene, aby si vrátili investíciu.

Dáta tiež ukazujú, že neustále z búrz prúdia preč tokeny SHIB, čo môže mať pozitívny dosah na cenový vývoj v najbližšom čase. Rastúci trend však bude čeliť rezistencii v zóne okolo 0,000021 dolára, kde môže prísť k veľkému zamietnutiu. V čase písania článku sa cena tokenu SHIB obchoduje za 0,0000100 dolára.

Čítaj ďalej: Životné princípy a zásady úspechu miliardára a zakladateľa burzy Binance Changpeng Zhaoa (1. časť)

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance