Adopcia kryptomien rastie. Zdroj: shutterstock.com/oneinchpunch

V nedávnej správe sme vás informovali, že najstaršia americká banka BNY Mellon umožní svojim klientom držať kryptomenové aktíva. Keďže ide nielen o najstaršiu banku v USA, ale aj o najväčšiu depozitnú banku na svete, ide o veľký krok v rámci adopcie kryptomien. Podľa hlavného poradcu kryptomenovej burzy Coinbase Johna D’Agostina sa adopcia kryptomien inštitúciami rozbieha rýchlejšie, ako sa pôvodne predpokladalo.

Adopcia kryptomien rýchlo rastie

Minulý rok sa spojenie adopcia kryptomien používalo veľmi benevolentne. Oproti súčasnosti bolo oveľa ťažšie predstaviť si, čo máme za touto tzv. adopciou vidieť. Rok 2022, napriek klesajúcemu trendu, signalizuje zvýšený záujem inštitucionálnych investorov. Podľa D’Agostina sa prijímanie kryptomien veľkými entitami „vyvíja veľmi, veľmi rýchlo“. Poradca najväčšej americkej burzy sa o svoj názor podelil v rozhovore pre SALT 18. októbra.

Takže pre mňa, ako pre niekoho, kto sa 15 rokov snažil dostať komodity do hlavného prúdu, sa to v skutočnosti vyvíja rýchlo. Ale chápem, prečo sa niekomu v horúčave zdá, že je to ľadové. Ale pre inštitúcie si myslím, že sa to hýbe veľmi, veľmi rýchlo,“ povedal v rozhovore Agostino.

bitcoinové ETF je otázkou času
bitcoinové ETF je otázkou času. Zdroj: shutterstock.com/Beneath Blue

Vplyv kryptomenových lobistov na vlády a tvorbu regulačných rámcov rastie, čo vo výsledku vytvára čoraz lepšie podmienky pre prijatie kryptomien. Hoci, paradoxne, na prvý pohľad sa to môže javiť ako presný opak. D’Agostino je tiež presvedčený, že bitcoinové ETF obchodované na burzách je len otázkou času a bude čoskoro schválené.

Myslím si, že sa to zmení. Napriek odkladom je ETF nevyhnutné. Nemôžem vám povedať, kedy sa to stane. Ale viem, že v určitom okamihu sa to stane.

S názorom poradcu burzy Coinbase súhlasí aj generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Coinhako Yusho Liu, ktorý sa pre kryptomenový denník Cointelegraph nedávno vyjadril, že záujem inštitúcií a veľkých finančných subjektov bude naďalej rásť:

Veríme, že inštitucionálne toky na trh budú naďalej rásť a budú slúžiť ako kľúčová hnacia sila pre budúce kryptomenové inovácie a prijatie.“

Dnes sme vám priniesli článok o programe platobného giganta Mastercard, ktorý predstavuje významný míľnik v histórii kryptomien. Tento krok sprístupní kryptomeny miliónom ľudí a inštitúcií, čo sa prirodzene časom prejaví na raste ceny. Dnes sa v podstate čaká už len na vytvorenie regulačného rámca, po ktorom začnú veľké investície.

Čítaj ďalej: Spolupráca, ktorá mení kryptomenový svet: Mastercard pomôže bankám ponúkať obchodovanie s kryptomenami

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance