Burry varuje kryptomeny sú v bubline
Burry varuje kryptomeny sú v bubline, zdroj: www.shutterstock.com/AlekseyIvanov

Známy investor a manažér hedžového fondu Michael Burry, známy predpovedaním finančnej krízy v roku 2008, potvrdil, že napriek rôznym špekuláciám Bitcoin nepredal.

Môže ťa zaujímať: Robert Kiyosaki vidí veľmi perspektívnu budúcnosť Bitcoinu. Sám bude investovať naďalej!

Podľa všetkého investor plánuje hodlovať

Slávny investor a zakladateľ súkromnej investičnej spoločnosti Scion Asset Management, Michael Burry, v rozhovore s CNBC potvrdil, že on osobne „neshortuje“ Bitcoin a ani žiadne iné kryptomeny.

Michael Burry sa preslávil tým, že sa stal prvým investorom, ktorý predvídal a profitoval z hypotekárnej krízy v USA, ku ktorej došlo v roku 2008. Píše sa o ňom dokonca v knihe The Big Short od Michaela Lewisa.

,,Nie, žiadne kryptomeny ani Bitcoin som vôbec nepredával. A ani to momentálne neplánujem. Verím, že kryptomeny sú momentálne v bubline a že väčšina z ľudí, ktorí do nich investujú, im ani poriadne nerozumejú,” uvádza Michael Burry v rozhovore.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Michael Burry vs. Twitter

Mnoho ľudí v kryptokomunite verilo, že M. Burry shortoval Bitcoin, keď sa cena pohybovala okolo 30 000 dolárov. Burry totižto zverejnil cenový graf Bitcoinu a naznačoval ním, že je asi vhodný čas predávať. Investor ale nikdy nepotvrdil ani nepopieral, či Bitcoin naozaj predal.

„Ok, toto som nikdy predtým nerobil. Ako sa shortujú kryptomeny? V takýchto neistých a volatilných situáciách mám tendenciu si myslieť, že by bolo najlepšie nepredávať pozície. Ale to tu premýšľam nahlas,“ komentoval Burry svoj príspevok

Investor dokonca odstránil svoj účet na Twitteri, čo spôsobilo, že niektorí ľudia ho začali podozrievať, ba až zosmiešňovať z toho, že „opustil“ sociálnu sieť pre odpovede a kritiku, ktoré prichádzali od jeho followerov.

Pripomíname, že Michael Burry nedávno kritizoval token Shiba Inu (SHIB) po tom, čo cena mince stúpla o 230 %.

Čítaj ďalej: Ďalšia býčia rallye pre Shiba Inu? Komunita disponuje významnou petíciou

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre