Sieť Polkadot inovuje
Sieť Polkadot. Zdroj: Shutterstock, Zeedign.com

Zakladateľ úspešného projektu Polkadot oznámil založenie nového rozvojového fondu pre sektor DeFi vo výške 780 miliónov dolárov. Spoločnosť Polkadot sa teší obrovskej popularite, čo sa koniec koncov odzrkadľuje aj na raste tokenu DOT.

Prečítaj si tiež: Predikcia ceny BTC podľa ponukového šoku – rok 2022 bude bullish

Polkadot a plány pre rozvoj

Zakladateľ Polkadot, Gavin Wood, prišiel s veľmi zaujímavou výzvou. Prihovoril sa ku všetkým hodlerom tokenu DOT, aby zverejnili svoje návrhy, ktoré by pomohli pri ďalšom vývoji siete. A čo zato? Motiváciou sú, samozrejme, finančné prostriedky priamo zo zdrojov Polkadot.

Podľa slov Wooda, spoločnosť aktuálne disponuje 18 936 300 tokenmi DOT. Tie mali byť pôvodné spálené, ale aktuálne budú použité na ďalší rozvoj a inovatívne nápady priamo z komunity. V prepočte na dnešné ceny DOT-u to predstavuje hodnotu 780 miliónov dolárov.

Môže ťa zaujímať: Ďalšia býčia rallye pre Shiba Inu? Komunita disponuje významnou petíciou

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Sieť ide cestou inovácií a vzdelávania

Slová zakladateľa Polkadotu, Garina Wooda:

„Pokladnica Polkadotu má v súčasnosti 18 936 300 kusov DOT-u, ktoré sú pripravené na naplnenie vašich nápadov na budovanie, zlepšovanie, vzdelávanie a vlastne čohokoľvek, čo vedenie považuje za hodnotné. Tokeny DOT, ktoré máme v pokladnici, sú prirodzenou súčasťou sieťového protokolu. Poplatky a sub optimálne konfigurácie stakingu – to sú všetko faktory, ktoré k tomu prispievajú. Ak ich nevyužívame, tak ich pomaly spaľujeme. V súčasnosti sa každý mesiac spáli 239 988 DOT-u.“

Parachainové aukcie sa blížia

Spustenie parachainových aukcií bolo oznámené na 11. 11. 2021. Od oznámenia sa cena tokenu DOT vyšplhala za týždeň o viac ako 16 %.

DOT/BUSD
DOT/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Podľa slov samotných vývojárov je sieť pripravená na podporu prvých parachainov, čiže rôznorodých, špecializovaných blockchainov, ktoré budú aktualizovať prelomovú multichainovú architektúru siete.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre