FED nezakáže kryptomeny
USA a BTC. Zdroj: Shutterstock, Voyagerix

Federálny rezervný systém v žiadnom prípade nepôjde cestou zákazu kryptomien. Po vyhláseniach predsedu FED, Jeroma Powella, je teda jasné, že USA s určitosťou nenaskočia na čínsky trend.

Prečítaj si tiež: Na Ethereu sa blíži koniec ťažby – Poznáme dátum ďalšej aktualizácie!

USA dávajú kryptomenám zelenú

Jerome Powell upokojil všetkých kryptomenových fanúšikov po tom, čo počas štvrtkového zasadnutia snemovne reprezentantov vyhlásil, že krajina určite nebude zakazovať kryptomeny tak ako v Číne.

Zákazy teda nehrozia, ale regulácie s veľkou pravdepodobnosťou áno a hlavne z hľadiska stablecoinov, ktoré ohrozujú ekonomiku.

„Nemáme v úmysle zakázať kryptomeny, ale viete, stablecoiny sú ako fondy peňažného trhu. Sú v podstate ako bankové vklady a do určitej miery sú mimo regulačného dosahu. Je vhodné, aby boli regulované.”

Chceš nakupovať Ethereum alebo ďalšie kryptomeny? Odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. A ako bonus, keď si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<<, získaš navyše doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Kryptomeny naberajú na sile a v budúcnosti bude ich popularita a využitie v reálnom svete bezpochyby rásť. Aj preto sa stále viac otvárajú otázky ohľadom regulácie. Pred nedávnom sa nechal počuť aj šéf Tesly a veľký fanúšik kryptomien, Elon Musk, ktorý žiada americkú vládu, aby bola v prípade regulácie nečinná.

Môže ťa zaujímať: Elon Musk sa vyjadril k Číne – padla aj otázka na ovplyvňovanie trhu

Federálny rezervný úrad je aktuálne v štádiu posudzovania a nákladov v súvislosti s vytvorením vlastnej digitálnej meny. V blízkej budúcnosti by sme mali byť svedkami vytvorenia digitálneho doláru.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre