Grayscale zvažuje premenu na ETF
Grayscale zvažuje premenu na ETF. Zdroj: Shutterstock.com/Ascannio

Inštitucionálny investičný gigant Grayscale údajne zvažuje premenu svojho Bitcoin Trust na fyzicky vysporiadaný fond obchodovaný na burze (ETF). Dňa 17. októbra to naznačil Barry Silbert, generálny riaditeľ Digital Currency Group, materskej spoločnosti Grayscale. Spoločnosť Grayscale tak plánuje premenu svojho Bitcoinu Trust.

Komentátor Bitcoinu Preston Pysh sa spýtal na twitteri Silberta, kedy bude Bitcoin Trust prevedený na bitcoinové ETF. ,,Zostaň naladený,” odpovedal Silbert.

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Zúčastňujete sa pump and dump skupín? Môžete byť predmetom vyšetrovania

Grayscale ETF?

Zdá sa však, že investori Grayscale Bitcoin Trust neboli Silbertovými poznámkami znepokojení. Používateľ twitteru „svrgnindividual“ spochybňuje, čo by reštrukturalizácia znamenala pre investorov držiacich akcie v Bitcoin Trust.

„Čo sa stane s nami investormi do Grayscale po schválení spotového ETF? Budú naše investície prevedené na akcie tohto fondu?“

Chýry o údajných ambíciách sa začali šíriť koncom týždňa po tom, čo správa CNBC citujúca anonymných zasvätených tvrdila, že Grayscale čakal na to, kým Komisia pre cenné papiere a burzy konečne schváli ETF pre bitcoiny.

Dňa 15. októbra SEC oznámila, že prijala registráciu cenných papierov fondu obchodovaného na burze na báze futures na ProShares Trust. Fond obchodovaný na burze od ProShares ponúka investorom expozíciu voči zmluvám, ktoré špekulujú o budúcej cene BTC, ktoré sú vyrovnané v hotovosti.

Napriek tomu, že schválenie ETF je uvádzané ako hlavný katalyzátor nedávnych býčích akcií trhu s BTC, mnoho analytikov kritizovalo fond za štruktúru vyrovnanú v hotovosti namiesto toho, aby SEC schválila fond vyrovnaný v BTC.

Podľa najnovšej aktualizácie Grayscalu z 15. októbra sa spoločnosť môže pochváliť 52,6 miliardami dolárov spravovanými aktívami (AUM). Až 73 % z nich je držaných v Bitcoin Trust.

Mohlo by ťa zaujímať – Schválenie ETF pre Bitcoin sa blíži – veľryby investovali 1,6 miliardy v priebehu pár minút!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre