Burry kritizuje SHIBA INU
Burry kritizuje SHIBA INU, zdroj:www.shutterstock.com/VladimirKazakov

Manažér hedžového fondu Michael Burry je známy svojím predpovedaním finančnej krízy v roku 2008, ktorá otriasla celým svetom. Na Shiba Inu veru tiež dobrý názor nemá.

Má za to, že kryptomena konkurujúca Dogecoinu (DOGE), Shiba inu (SHIB), je bezvýznamná a kritizuje ju, hoci za posledný týždeň vyletela na viac ako na 230 %.

Môže ťa zaujímať: Analýza BTC – odraz od MA21 úspešný, smerujeme na 59 000 $

Michael Burry kritizuje Shiba Inu

Michael Burry je známy tým, že ako prvý veľký investor predvídal a profitoval z americkej hypotekárnej krízy, a to najmä v roku 2008. Účinkoval dokonca v knihe „The Big Short“ od Michaela Lewisa.

Investor sa podelil o svoj názor na kryptomenu Shiba Inu: „Shiba inu (SHIB) je mina, ktorá sa snaží byť alternatívou Dogecoinu (DOGE), obľúbeného memecoinu. Na rozdiel od Bitcoinu, ktorého počet je odmedzený, má Shiba Inu dostupných mincí pomerne veľa. Sú to neuveriteľne veľké čísla. Je to celé nezmysel,” myslí si investor.

Niekoľko ľudí však poukázalo na Burryho komentár a dokazujú, že celkový počet SHIB je v súčasnosti „len” 394 biliónov mincí.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Kryptomena získava popularitu

Predstavitelia Shiba Inu vysvetľujú: ,,Zakladateľ Ryoshi, ktorý začal s týmto projektom, uzatvoril 50 % mincí na Uniswape a druhú polovicu ,,spálil” so spoluzakladateľom spoločnosti Ethereum, Vitalikom Buterinom. Shiba sa dostala do centra pozornosti najmä vtedy, keď Buterin daroval svoje mince v hodnote 1 miliárdy dolárov na pomoc do Indie počas nepriaznivej situácie s Covid-19.

Coinbase Pro oznámila možnosť zakúpenia kryptomeny na burze v júni a neskôr v septembri SHIB začala byť dispozícii na kryptoburze Coinbase. SHIB má za posledný týždeň 235 % vzostup. Kryptomena sa obchoduje za $ 0.00003100 a jej trhová kapitalizácia presahuje 10.3 miliárd dolárov.

Burry už dávnejšie varoval pred investovaním do kryptomien. Známy investor taktiež upozorňoval, že vlády by mohli ,,likvidovať” konkurentov vo finančnom svete, a to vrátane investorov Bitcoinu. ,,Nemám problém s Bitcoinom. Neshortujem ho, pretože v krátkom čase je možné všetko.” dopĺňa Burry.

Čítaj ďalej: Bude Dogecoin následovať raketový 400%-ný rast meme coinu SHIB?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance