Charlie Lee: Litecoin už spätne kupovať nehodlám

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Litecoin. Alternatívna kryptomena, ktorá v rebríčku tržnej kapitalizácie zastáva aktuálne siedmu pozíciu už najskôr všetci poznáme. Pred LTC je napríklad Stellar, či EOS, a za ním stablecoin Tether. Tvorca Litecoinu však v minulom roku spôsobil pozdvihnutie, keď sa rozhodol všetky svoje LTC predať.

Litecoin je jedným z najznámejších altcoinov. Jeho tržná kapitalizácia je niečo cez tri a pol miliardy dolárov. Aj napriek tomu v poslednej dobe zažíva pomerne ťažké časy. Pozdvihnutie spôsobilo predovšetkým ohlásenie zakladateľa a tvorca Litecoinu, ktorým je Charlie Lee. Ten prehlásil, že sa chystá zbaviť celého svojho Litecoinového bohatstva. Stalo sa tak v dobe, kedy sa LTC pohyboval okolo hranice 350 dolárov. Kritici tohto kroku najčastejšie zmieňovali, že je podivné zbavovať sa svojho podielu v dobe ATH. Dokonca ho osočili z „shortovania” tejto alternatívnej kryptomeny.

Vysoký vplyv a stret záujmov

Lee však svoje rozhodnutie obhajoval ako stret záujmov a definitívne ho potvrdil v rozhovore pre stanicu CNBC v relácii Fast Money tento týždeň.

Vždy, keď niečo napíšem o cene Litecoinu, či už ide o dobré alebo zlé správy, som razom obvinený, že to robím iba kvôli osobnému prospechu. Niektorí ľudia si dokonca myslia, že LTC shortujem! Takže v istom zmysle je pre mňa držanie LTC a písanie o ňom stret záujmov, pretože mám naň veľký vplyv,” prehlásil Lee.

Behom minulého roku však Lee zostal neústupný vo svojom tvrdení, že nepoužil žiadny svoj vplyv pre svoje vlastné obohatenie. Podľa svojho tvrdenia sa vždy vyhýbal nákupu či predaju Litecoinu pred, alebo po vydaní rôznych významných tweetov. Ako sám dodáva, je to niečo, čo vie iba on a ťažko sa takáto vec dokazuje.

…pochybnosti o tom, či niektoré z mojich krokov slúžili niekedy k môjmu osobnému prospechu viac než k podpore Litecoinu a krypta všeobecne, budú vo svete panovať stále,” vysvetľuje zakladateľ altcoinu LTC.

Prirodzene sa našlo mnoho ľudí, ktorí Leeho rozhodnutie uvítali. Rovnako tak sa pochopiteľne našli taký, ktorí ho však kritizovali za to, že výsledkom bola strata dôvery investorov a obchodníkov. Lee však Litecoin opustiť nehodlá, taktiež preto, že si Litecoin stále drží početnú základňu podporovateľov. V septembri sa bude mimo iné konať udalosť Litecoin Summit. Ten bude zameraný predovšetkým na technológie, adopciu a škálovateľnosť kryptomeny a podobne.

Záver: Investovať áno, ale s rozumom

Lee sa v rozhovore pre CNBC nevyhol ani komentári na súčasnú situáciu na trhu. Podľa neho je možný významný zvrat, avšak hovorí, že vďaka volatilite kryptotrhu môže trvať niekoľko mesiacov, ak nie rokov, než k nemu dôjde. Rovnako odporúča, že pre najvýhodnejšie investície je najlepší nákup pri poklese trhu. Dodáva, že investovať by mal človek iba to, čo si môže dovoliť stratiť. Ako odstrašujúci príklad, kedy by sa ľudia mali investovania radšej zdržať, či už do krypta, alebo čohokoľvek iného, udáva prípady, kedy si ľudia na svoje investície požičali od bánk, alebo ručili napríklad svojim domom. Podľa neho by si investori mali najskôr byť schopní zakúpiť aspoň jeden bitcoin, než začnú investovať do iných kryptomien.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Michal.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj: bitcoinist.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.