Inštitucionálni investori a BTC
Inštitucionálni investori a BTC. Zdroj: Shutterstock.com/Jaruwan Jaiyangyuen

Inštitucionálni investori naďalej hromadia BTC napriek tomu, že sa ceny tlačia až na päťmesačné maximum. CoinShares zverejnil týždennú správu Digital Asset Fund Flows Weekly 12. októbra. Podľa nej tok peňazí do inštitucionálnych produktov BTC minulý týždeň presiahol kapitál 226 miliónov dolárov. Bitcoinové produkty dominovali prílevu už tretí týždeň za sebou, čo znamenalo medzitýždenný nárast o 227%.

Silný príliv sa časovo zhodoval s tým, že cena BTC za týždeň získala 12,5%, pričom BTC sa 8. októbra pohybovalo okolo 54 000 dolárov.

CoinShares pripisuje pozitívny posun v sentimente voči Bitcoinom nedávnym vyhláseniam predsedu amerického výboru pre cenné papiere a burzu (SEC) Garyho Genslera. Ten naznačuje, že dlho očakávané schválenie prvého amerického fondu obchodovaného na burze (ETF) v USA môže byť za rohom.

Rastúca aktivita okolo Bitcoinov zaznamenala, že kombinované aktíva pod správou (AUM) inštitucionálnych krypto produktov minulý týždeň narástli až na 66,7 miliardy dolárov.  Podľa odhadov spoločnosti CoinShares je to len 5%-ná odchýlka od rekordného AUM v sektore z mája.

Produkty sledujúce altcoiny zaznamenali za týždeň zmiešaný výkon. Produkty Solana (SOL) a Cardano (ADA) generovali príliv 12,5 milióna dolárov a 3 milióny dolárov. Fondy ponúkajúce expozíciu voči Etheru (ETH), Polkadot (DOT) a Ripple (XRP) však zaznamenali odliv. A to vo výške 13,6 milióna dolárov, 2,1 milióna dolárov a 600 000 dolárov.

Chceš nakupovať Ethereum alebo ďalšie kryptomeny? Odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. A ako bonus, keď si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<<, získaš navyše doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Prečítaj si tiež – Bitcoin sa dnes dostal na 58 000 USD – je iba kúsok od historického maxima!

Hype vďaka BTC ETF?

Kryptoinvestičné produkty teraz zaznamenávajú príliv osem týždňov za sebou. Mnoho investorov pripisuje nedávnu vzostupnú dynamiku BTC očakávaniam, že SEC čoskoro schváli bitcoinové ETF.

SEC v súčasnosti prerokúva štyri žiadosti o fondy obchodované na burze na základe regulovaných futures kontraktov Chicago Mercantile Exchange (CME).

Keďže futures trhy CME ponúkajú produkt, ktorý je už poistený a dohliadajú naň americké regulačné orgány, odborníci ako senior ETF analytik Bloombergu, Eric Balchunas, sa domnievajú, že ETF bitcoinových futures pravdepodobne podľa plánu dostanú tento mesiac zelenú.

Mohlo by ťa zaujímať – Čína plánuje zakázať aj akékoľvek investovanie do ťažby kryptomien

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre