Kryptomeny s potenciálom
Kryptomeny s potenciálom, zdroj: shutterstock.com/Autor: Wit Olszewski

Posledné dni to na grafoch altcoinov vyzerá veľmi biedne. Pre investorov je to ale veľká príležitosť nakúpiť kryptomeny znovu za veľmi zaujímavú cenu. Dôležité je hlavne si vyberať kvalitné projekty, ktoré nie sú pump and dump, ale zaručujú kvalitu aktivity a ponúkaných služieb či produktov. Poďme sa pozrieť na to, ktoré kryptomeny majú veľký potenciál zisku.

Ethereum

Ethereum v závere tohto roka môže čakať veľmi plodné obdobie. Okrem niekoľkých veľkých konferencií je hlavná téma veľký update, ktorý by mal prebehnúť približne okolo 27. 10. 2021, konkrétne v bloku 74240. Pôjde o prvý veľký Beacon Chain update. Cieľom bude ešte viac sa priblížiť k úplnej integrácií ETH 2.0 siete. Ethereum okrem toho malo za posledných 12 mesiacov niekoľko ďalších významných vylepšení a v porovnaní s rokom 2020 je táto kryptomena aktuálne na nepoznanie. Niet pochyb, že práve toto bude lákať investorov. Spomedzi hlavných a stabilných highcap mincí (nepočítajúc prevažne nové mince ako SOL a podobne) ide spoločne s Binance coinom o jeden z najviac ziskových highcap altcoinov.

Binance coin – Môže prekvapiť

Burza Binance sa po posledných problémoch znovu začína vracať do normálu. Nové regulačné pravidlá zatiaľ zvláda veľmi dobre a vyhla sa akémukoľvek zákazu. Naopak, čo je veľmi pozitívne, tak burze sa podarilo spustiť NFT tržnica a naďalej si udržiava najväčšie objemy spomedzi všetkých kryptomenových búrz. Pracujú aj na rôznych iných projektoch ako je charita a Binance smartchain. Ak by minca Binance coin bola do konca roka ešte viac ziskovou kryptomenou ako Bitcoin, tak by to nemuselo byť žiadne prekvapenie.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Bitcoin – Všetko môže zmeniť

Posledné mesiace v roku sú zvyčajne na altcoinovom trhu dosť negatívne. Až okolo Vianoc sa začína či už dlhodobá, alebo krátkodobá altcoinová sezóna. Takto to vyzeralo na trhu vždy posledné roky. Mohlo, samozrejme, ísť iba o náhodu. Podľa času sa na burze neobchoduje a čas nemá nijaký vplyv na cenový vývoj kryptomien. Čo však aj naďalej zostáva ako veľmi dôležitý faktor, je to, že pri aktuálnom raste Bitcoinu všetky ostatné altcoiny strácajú výrazne na hodnote. V minulosti takýto trend často trval aj mesiace. Preto ako alternatívnou možnosťou, ako by trh mohol vyzerať napríklad za 3 mesiace, je to, že si Bitcoin zoberie späť svoju dominanciu a pôjde napríklad na 50 % kapitalizácie z celého trhu. Nemuselo by byť preto žiadnym prekvapením, ak by spomedzi top 20 altcoinov bol práve Bitcoin ten najziskovejší za posledné 3 mesiace v roku.

Prečítaj si aj: Napriek rastu ceny záujem o BTC ostáva podľa Google Trends nízky

Záver – kúpte kvalitné kryptomeny

Naďalej sa určite treba riadiť pravidlom, že investovať do neznámych kryptomien je skôr gambling ako seriózne obchodovanie, resp. investovanie na burze. Na druhej strane netreba to zbytočne preháňať až tak, že nakúpim iba Bitcoin a to je všetko. Správne rozložené portfólio do kvalitných projektov je úplný základ.

Pokračuj na ďalší článok: Analýza BTC – odraz od MA21 úspešný, smerujeme na 59 000 $

Ako na burze eliminovať riziko sa dozvieš v tomto videu:

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
3.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre