Projekt Cardano
Projekt Cardano. Zdroj: Shutterstock, Dennis Diatel

Sieť Cardano sa teší veľkej popularite. Aj to je dôvod, prečo investori uprednostňujú tento projekt pred Bitcoinom, či Ethereom.

Prečítaj si tiež: Analýza BTC – cena pokračuje na ceste k dosiahnutiu 59 000 $

Cardano láka investorov

Ekosystém Cardano láka najmä nových investorov. Podľa populárneho tradera s kryptomenami, Alexa Krügera, je to najmä vďaka podcastu, ktorý vedie samotný zakladateľ Charles Hoskinson.

S určitosťou môžeme povedať, že je to skvelý spôsob prezentácie projektu a najmä inovácií, ktoré sa plánujú. Veľmi pozitívny koncept podcastu býva zakončený slovami „opýtaj sa ma na čokoľvek“. Fanúšikovia tak môžu Hoskinsonovi položiť rôzne zaujímavé otázky.

Aktualizácie a nové projekty

Z hľadiska vývoja siete má Cardano zrejme najusilovnejších vývojárov. Pred nedávnom bol oznámený upgrade v podobe zlepšenia decentralizácie spoločne s reimplementáciou modusu pre potvrdenie transakcií. Napriek neustálej práci sú posledné dni pre ekosystém ťažké. Priemerný počet transakcií výrazne klesol, čo sa odzrkadlilo aj na tokene ADA.

ADA/BUSD
ADA/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Môže ťa zaujímať: Ideálne riešenie pre riadenie infraštruktúry štátu? Podľa Hoskinsona je to Cardano!

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Budúcnosť

Podľa poslednej správy Grayscale Investments je sieť Cardano jednou z najlepších z hľadiska fundamentálnych trendov.

Na nedávnom summite bolo oznámených hneď niekoľko veľmi významných partnerstiev, ktoré sú príznakom skvelej budúcnosti projektu. Ide o spoločnosti ako COTI, ChainLink a ďalšie. Práve tieto projekty, ktoré zvýšia mieru prijatia ADA, môžu byť tvrdým orieškom pre konkurenciu v podobe ETH, SOL, AVAX a ďaľších.

Budúcnosť projektu komentoval aj generálny riaditeľ nadácie Cardano Foundation, Frederik Gregaard:

„V súčasnosti sa v nadácii uskutočňuje viacero projektov, ktoré sú spojené so sieťami COTI. Naši noví partneri v ekosystéme pokrývajú celý rad výziev a príležitostí, ktoré sú dnes v popredí záujmov globálnej spoločnosti, vrátane klimatických zmien, NFT, DeFi a digitálnej identity. Tieto projekty zohrajú kľúčovú úlohu pri realizácií našej vízie.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre