BTC rastie vďaka ETF
BTC rastie vďaka ETF. Zdroj: Shutterstock.com/Beneath Blue

Nárast cien BTC môže byť reakciou na nárast špekulácií, že produkt obchodovaný na burze by mohol byť v nasledujúcich týždňoch konečne schválený. Ceny Bitcoinu sa za posledných 24 hodín zvýšili o 7 % a podľa stránky CoinGecko za posledný týždeň narástli o neskutočných 32 %. Táto býčia cenová akcia môže byť výsledkom očakávania budúceho schválenia ETF. Altcoiny totiž na rast Bitcoinu nestačia.

Vzhľadom na pripomienky šéfa SEC Garyho Genslera, bude pravdepodobne najskôr schválený futures produkt. Ten umožní inštitucionálnym investorom získať expozíciu voči BTC a staviť na jeho budúcu cenu bez toho, aby v skutočnosti nejaké držali.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Mineri prežili čínsky tlak – hashrate sa pomaly blíži k ATH!

Rast BTC poháňaný ETF hypom

Prominentný analytik Alex Krüger tiež uviedol, že v súčasnosti je hybnou silou cenových akcií BTC hype schválenia ETF:

 

Veľryby určite nakupovali, ako to zistil generálny riaditeľ Crypto Quant Ki Young Ju, ktorý 6. októbra zaznamenal trhové objednávky v hodnote 1,6 miliardy dolárov za niekoľko minút.

Koncom septembra komoditný stratég Bloomberg Intelligence, Mike McGlone, predpovedal, že SEC schváli futures produkt BTC potenciálne do konca októbra. Dňa 5. októbra McGlone špekuloval, že cenová rezistencia voči BTC na 50 000 dolároch sa vo štvrtom štvrťroku chystá preklopiť na dlhodobú podporu.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin dnes prekonal magickú hranicu – Patrí k najvzácnejším menám na svete!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre