USA Starostovia Výplaty BTC
USA Starostovia Výplaty BTC, zdroj: www.shutterstock.com/StanislavPalamar

Počet starostov v USA, ktorí chcú byť zaplatení v Bitcoine, rýchlo rastie. Novozvolený starosta v New Yorku a starosta Miami vedia, ktorá bije!

Mohlo by ťa zaujímať: Americký senátor Ted Cruz navrhuje Kongresu prijímať platby v kryptomenách!

Starostovia v USA chcú Bitcoin!

Už najmenej traja starostovia a jeden novozvolený sa vyjadrili, že svoje ďalšie výplaty chcú mať v Bitcoine, a nie v dolároch!

Prvým americkým starostom sa oficiálne stal Francis Suarez v Miami, štáte Florida. Ten povedal, že bude mať zaplatené v Bitcoine. Sám to zverejnil tento týždeň na sociálnej sieti Twitter: „Moja najbližšia výplata bude 100 % v Bitcoine.”

V reakcii na tweet Suareza, novozvolený starosta New Yorku Eric Adams, povedal, že pri nástupe do funkcie starostu New Yorku vezme svoje prvé tri výplaty v Bitcoine.

Francis Suarez v rozhovore pre Fox Business neskôr doplnil a mnohých určite prekvapil, že celý jeho plat bude odteraz v Bitcoine.

,,Určite do toho nebudeme nikoho nútiť. Bude to dobrovoľné. Chceme, aby naši zamestnanci mali túto možnosť, aby mali na výber. Takéto rozhodnutie je slobodné, a je na každom pracovníkovi, aby si vybral, či chce doláre alebo Bitcoin,” zdôraznil starosta.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Vyzerá to, že smerujeme k širšej adopcii

Dvaja ďalší starostovia sa vyjadrili, že aj oni chcú mať zaplatené v Bitcoine.

Starosta Scott Conger z mesta Jackson, štát Tennessee, sa dokonca snaží zo svojho mesta vybudovať bitcoinové centrum.

„Keďže zákon mi zakazuje dostať výplatu v Bitcoine, preto okamžite prevediem svoju ďalšiu výplatu na Bitcoin a budem nasledovať Francisa Suareza či Erica Adamsa,“ dodal Scott Conger.

Ďalší prípad, tentokrát starostka, ktorá má záujem o výplatu v Bitcoine, sa nachádza v meste Tampa Bay, v štáte Florida. Počas piatkového summitu v Tampa Bay sa starostka Jane Castor priznala, že ďalšiu svoju výplatu chce dostať v Bitcoine. Nie je si však istá, ako na to. ,,Podľa všetkého dostane zaplatené v dolároch a tie potom okamžite konvertuje do BTC,“ tvrdí jej hovorca.

Čítaj ďalej: Trhová kapitalizácia kryptomien sa blíži k 3 biliónom – Uvidíme koncom desaťročia 100 biliónov?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre