Top kryptomeny
Top kryptomeny, zdroj: shutterstock.com/Autor: Zeedign.com

Minulé diely na top 5 kryptomien mali vysokú čítanosť, preto dnes prinášame ďalší diel. Tentokrát sa pozrieme na top altcoiny, ktoré majú dlhodobo silný fundament a stabilne rastú.

Ethereum

Ethereum je prakticky niečo ako počítač altcoinového sveta. Viac ako 99 % všetkých kryptomien vzniklo práve na Ethereum ERC-20 token sieti. Niektoré ako BNB, samozrejme, časom prešli na svoju sieť. Ethereum však ponúka veľmi ľahký – a hlavne zadarmo – spôsob ako vytvárať nové kryptomeny a aplikácie. Na jednej strane určite je dôveryhodnejšie, keď firma zainvestuje do vývoja vlastného projektu a kryptomeny. Avšak na strane druhej, veľa ľudí má super nápad, ale nemá stovky tisíc eur pre programátorov. Preto Ethereum prinieslo riešenie pre desiatky nových projektov, ako napríklad v roku 2017 burze Binance. Zároveň Ethereum ponúka kompletne decentralizovanú sieť, bez jedinej identity, ktorá by všetko riadila. Jediná nevýhoda ETH siete sú vysoké poplatky. Tie sa ale vývojári snažia vyriešiť.

Binance coin

Binance coin je kryptomena, ktorá je viazaná na burzu Binance. Binance zároveň tvorí ekosystém desiatok produktov. Najznámejšie z nich sú samotná burza Binance, Binance futures, Binance charity, Coinmarketcap a Trust wallet. Binance coin má aj svoju vlastnú Binance smart chain sieť, ktorá má nízke poplatky. Nevýhodou je pomerne veľká centralizácia. Kto však nakupuje kryptomenu BNB za cieľom špekulatívne zarobiť na pohyboch a dlhodobom raste, tak by mal práve v BNB nájsť to svoje.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Uniswap

Uniswap je okrem kryptomeny aj aktuálne najznámejšia a najpoužívanejšia DeFi burza/zmenáreň. Nájdeme tu aj ďaľšie produkty ako napríklad poskytovanie likvidity. Práve vďaka Uniswapu veľká časť z ľudí dostala presne to, čo chceli – kvalitnú decentralizovanú burzu, kde navyše za poskytovanie likvidity si môžeš ešte niečo zarobiť. Denná odmena môže skočiť aj na 1 %. Avšak treba si dávať pozor aj na riziká poskytovania likvidity. Napríklad na impermanent loss.

Crypto.com

Crypto.com má momentálne spomedzi všetkých altcoinov aktuálne najväčší mediálny hype. Či už je to F1, hokej, futbal, MMA a podobne. Proste všade beží reklama na jednu z najväčších kryptobúrz sveta. Crypto.com okrem obchodovania na burze má aj svoju vlastnú Crypto.com kartu s cashbackom. Viac o celom projekte sa dočítaš v tomto článku.

Vechain

Veľmi ťažko sa vyberali kryptomeny do tohto rebríčka. Najlepšie však obstál spomedzi tých, nad ktorými sme špekulovali či ich sem zaradiť, práve Vechain. V prvom rade pre stabilnú komunitu, rast a fungujúce služby. Vechain technológiu používa aktuálne jeden z najväčších reťazcov, Walmart. Konkrétne ide o dôkaz o ochrane kvality reálneho produktu. To znamená, že pokiaľ vytvoríte nejaký výrobok a cez Vechain ho zapíšete na blockchain, tak už nikto iný nemôže urobiť napodobeninu.

Shiba Inu

To bol iba vtip… V každom prípade, správny investor by nemal skákať do všetkého, čo sa hýbe a za mesiac urobí milión percent, ale do stabilne udržateľného projektu.

Prečítaj si aj: TOP 3 kryptomeny s potenciálom urobiť veľké zhodnotenie v mesiaci november

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
willywonka

Minulé diely na top 5 kryptomien mali vysokú čítanosť
kde toto najdem?

willywonka

našiel som, dakujem. myslel som nieco novsie co nebolo pisane v juni a spomenute tie site dve mince BNB a ETH 😀 spiaca sopka spomenuta nebola tak som spokojny 😀