Retest dna okolo 6000 USD/BTC prebehol koncom minulého týždňa, kedy sa kurz BTC chvíľkovo pozrel až na cca 5850 USD a okamžite sa odrazil späť nad 6000 USD. Ešte zaujímavejší bol kurz v EUR, ktorý sa obtrel o rovných 5000. Bitcoin sa od tej doby drží na hodnotách 6100 – 6200 USD. Retest tohtoročného dna stále prebieha a pred nami je skutočne napínavé čakanie. Naši traderi očakávajú skôr ďalší prepad, pre viac informácií kliknite na tento odkaz. Čaká nás však naozaj ďalší pád? Alebo sa retest dna potvrdí a pôjdeme znova otestovať psychologickú hranicu 10 000 USD/BTC? A aký vplyv na to budú mať prípadní manipulátori s trhom?

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne

Manipulácia

Väčšina traderov skloňuje slovo manipulácia vo všetkých pádoch. Je ale kryptotrh naozaj tak veľmi ovplyvňovaný, alebo je to iba ich výhovorka? Akýsi pokus, ako si ospravedlniť, keď sa niektorý obchod príliš nepodarí? No, berme to s odstupom a bez emócií, isté je, že trhu chýbajú regulácie, a je stále príliš malý. Ak teda niekto má dostatočne veľký kapitál na to, aby s cenou zahýbal, môže sa ju pokúsiť ovplyvniť tak, ako sa to hodí práve jemu.

Je ale skutočne možné, aby si s tým niekto robil doslova čo si zmyslí? Túto otázku nechávam otvorenú. Budeme radi, ak nám do komentárov pod článkom napíšete svoj názor. Čo si o tom myslíte vy?

Pôjdeme do hlbín, alebo náš čaká obrat?

Od minulého dielu sa zmenilo iba to, že už konečne došlo k dlho očakávanému retestu hladiny 6000 USD/BTC. Na tom sa všetci zhodneme. Na to, čo bude ďalej, sa už názory rozchádzajú. Náš trader IXOYE má svoj názor, ak máte záujem viď BTC analýza na T11. Ja sa musím priznať, že výraznejší pokles nečakám (ako napr. tu, na 2500 USD). Názory ohľadom kurzov mi pripomínajú situáciu, ktorá bola pred koncom roku 2017, ibaže opačne. Len si spomeňte, ako vtedy skoro všetci verili, že BTC porastie až do neba. Málokto vtedy veril, že je po všetkom a behom budúceho polroku klesne celková kapitalizácia (podľa CMC) zo svojho ATH (cca 830 mld. USD) o 70 %.

Nech už spôsobilo rast trhov čokoľvek (niekto tvrdí, že to rástlo iba vďaka Tetheru) a za súčasný prepad môžu manipulácie veľkých hráčov, alebo ide skrátka o normálny priebeh, isté je, že ani tento prepad nepotrvá navždy. Prečo si to myslím? Nie je to prvý a pravdepodobne ani posledný raz, kedy k niečomu takému došlo. Videli sme to na kurze digitálneho zlata už niekoľkokrát, napokon nielen tam. Mohli sme to vidieť napr. aj na kurze zlata (viď obrázok).

Záver

Aktuálna situácia na trhu je pre dlhodobých investorov časom nákupu. To, čo vidíme, je 70 % výpredaj. Samozrejme, prakticky všetci sme v strate a môže prísť ďalší pokles a šanca trafiť úplné dno. Je na vás, akú taktiku si zvolíte a či vôbec budete do trhu vstupovať. Sú tu predsa tie manipulácie, chýbajú nám regulácie a je to risk. Budúci priebeh však bude v každom prípade veľmi zaujímavý, čaká náš ďalší prepad, alebo je to najhoršie už za nami? Isté je, že sa to behom nasledujúcich týždňov a mesiacov dozvieme. Zatiaľ môžete sledovať novinky, mainnety, regulácie a analýzy traderov.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Kytka.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Robert

Prípadne je to začiatok cesty k 0. Kryptomeny sám mám ale len vzorky ktoré som vyťažil zo zvedavosti. Ničmenej sklamalo ma že transakcie nie sú zdarma, pričom pri bežnej banke napr sepa platby sú v celej EU zdarma…..

A tiež praktické využitie etheru alebo bitcoinu je aké?

Alebo si za rok dva budeme ťukať na čelo tak ako som si keď btc stál 20 000 a ja som ho pred 10 rokmi ignoroval….

Libor

Svedkami manipulácie sme už boli, keď sa nafukovala bublina. Trh sa väčšinou manipuluje tak, aby sa manipulant zbavil niečoho pri vyššej cene. Prečo by niekto manipuloval pokles BTC ? Lebo nemá žiadne BTC a chce ho kúpiť za bagateľ ? A ako by manipuloval pokles, keď nemá BTC alebo ich má veľmi málo. A tech čo ich má veľa, tak by bol sám proti sebe. Nebolo by pre manipulátora jednoduchšie si vyrobiť či kúpiť cez ICO lacno nejaké tokeny alebo sa zamerať na lacné Cardano ? Jednoducho veľkí investori BTC nekupujú a vytriezvený retail sa ho postupne zbavuje, preto to… Čítať ďalej