Čo najviac trápi investorov do kryptomien? Prinášame výsledky prieskumu

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Svet kryptomien nepochybne neprináša iba odpovede, ale určite aj mnoho otázok. Prečo ľudia do Bitcoinu a kryptomien vôbec investujú? Ako dlho budú daní investori kryptomeny skutočne držať a podľa čoho sa rozhodnú, kedy je vhodný čas predať? Na všetky tieto otázky odpovieme už v dnešnom článku, v ktorom budeme rozoberať najnovší prieskum zaoberajúci sa kryptomenami a ich budúcnosťou.

Získajte exkluzívne analýzy a pohľady na trh za 10€ mesačne na webe Trading11

Prečo ľudia investujú do kryptomien?

Iba nedávny prieskum priniesol veľmi zaujímavé odpovede na otázky uvedené v úvode. Spomedzi všetkých opýtaných až 41% verí, že Bitcoin je technológia, ktorá môže zmeniť svet. A práve to udávajú ako jeden z hlavných dôvodov, prečo do Bitcoinu investovali. 22% investorov uviedlo, že investovali do Bitcoinu preto, že si myslí, že bude v budúcnosti vnímaný ako rovnaký držiteľ hodnoty ako dnes napríklad zlato alebo striebro.

Zaujímavú odpoveď zvolilo až 15% investorov, ktorí uviedli, že investovali iba preto, že ich presvedčil niekto z rodiny, priateľov alebo iní dôveryhodný známy. Takmer 14% kryptonadšencov vidí potenciál najmä v raste hodnoty tejto kryptomeny a myslí si, že cena je v dnešnej dobe veľmi malá a výrazne porastie. Zvyšných 8% investovalo do Bitcoinu pre jeho transakčné výhody.

Väčšina z investorov sa rozhodla vložiť svoje financie do kryptomien iba v minulom roku. Až takmer 60% ľudí, ktorí majú peniaze v kryptomenách teda vstúpilo do tohto trhu v roku 2017. Z týchto všetkých investorov až 56% z investorov má v pláne držať kryptomeny dlhšie ako jeden rok.

Ako dlho budú držať kryptomeny?

Podľa prieskumu, v ktorom odpovedalo až 1800 kryptoinvestorov takmer 78% verí, že do troch rokov kryptomeny zaznamenajú výrazný rast. Možno práve preto najviac investorov plánuje držať kryptomeny práve v tomto časovom horizonte. Až 40% zo všetkých opýtaných totižto plánuje rozpredať svoje portfólio do troch rokov.

Niečo menej ako rok má v pláne držať kryptomeny iba 16% investorov. Naopak dlhšie ako 3 roky, konkrétne 4 až 6 rokov chce spravovať kryptomeny až 22% z opýtaných. Viac ako 6 rokov vraj chce držať kryptomeny taktiež 22% investorov, pričom až 12% z nich chce držať kryptomeny viac ako 10 rokov.

Čo investorov trápi najviac?

Odpovede na túto otázku budú orientované najmä na kryptoburzy. Čoho sa teda investori najviac boja pri kryptoburzách? Až 40% investorov si myslí, že burzy nie sú dostatočne bezpečné. Rovnako veľa investorom sa nepáčia veľké transakčné poplatky alebo sa sťažujú na primálo likvidity na burzách. Takisto investorom chýba aj dostatočný počet párov na obchodovanie alebo vnímajú kryptoburzy ako nie moc priaznivé pre užívateľov. Pomerne málo investorov má problém s vysokými poplatkami za výber kryptomien a iba niečo cez 9% investorov nemá s kryptoburzami žiadny problém.

Toto číslo je veľmi nízke, čo môže naznačovať nespokojnosť ľudí s kryptoburzami. Ak totižto iba 9% z opýtaných nevidí pri kryptoburzách žiadny problém, tak až 91% ľudí má týmto platformám čo vyčítať. Kryptoburzy tak majú čo zlepšovať, aby uspokojili svojich užívateľov.

Záver

Tento krátky prieskum by mohol naozaj veľa naznačiť. Aj keď sa to na prvý pohľad vôbec nezdá, to aké vízie majú investori vie veľa napovedať aj o konkrétnom type investície. V prípade kryptomien by sme mohli uzavrieť, že väčšina ľudí verí kryptomenám najmä preto, že ich vnímajú ako prelomovú technológiu, ktorá môže zmeniť svet. Podobne vysoké percento ľudí má v pláne kryptomeny držať zhruba v rozmedzí troch rokov. Doba to určite nie je dlhá, avšak dovtedy sa kryptomeny môžu posunúť výrazne vpred. Malo by sa tak stať určite napríklad pri kryptoburzách, s ktorými má väčšina investorov problém.

Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
visualcapitalist.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka