Bitcoin môže ľahko spadnúť na 2500$, nie je to však dôvod na paniku

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Pohľad na graf ceny BTC dnes ráno mnohých nepotešil. Cena Bitcoinu pokračuje v spanilej jazde z kopca. V čase písania článku je jeho cena 5845 USD. Vyvstáva však otázka – Kedy už konečne narazí na dno? Odpovede ponúkajú Luis Carranza a Gavin Pannu.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Cena BTC 24.06.2018 12:00

Luis Carranza má pozitívny názor

Analýze súčasného vývoja kryptotrhu sa venuje mnoho odborníkov a analytikov. Jedným z nich je Luis Carranza, zakladateľ spoločnosti London Fintech Week. Pre agentúru Express.co.uk sa vyjadril, že aj napriek dosiahnutiu ročných minimálnych hodnôt existuje ešte veľa dôvodov na to, aby boli ceny kryptomien z dlhodobého hľadiska vzostupné. Povedal:

„Krypto je nepredvídateľné. Existujú masívne ,hroty a kvapky’. 4500 USD by mohlo byť dno, ale nič nebráni tomu, aby to bolo 2500 USD. Na druhej strane, ak aj cena klesne na 1000 dolárov, nič nebráni jej nárastu na 14 000 dolárov.”

Carranza tvrdí, že aktuálne trápenia kryptotrhu sú nevyhnutnou súčasťou jeho dospievania. Podľa jeho názoru priemysel vyrastie z hlúpych peňazí a prejde na inteligentnejšie. Ďalej tiež poznamenal, že výzvy roku 2018 zahŕňajú reguláciu a vyspelosť trhu. S väčšími sumami sa krypto stane dospelou hrou.

Môže vás zaujímať: Ako využiť vo svoj prospech situáciu, keď trhy klesajú

Gavin Pannu vidí budúcnosť v reguláciách

Ďalším analytikom je Gavin Pannu, marketingový analytik a obchodný mentor na Londýnskej akadémii obchodovania (LAT). Súhlasí s tým, že regulácia je v konečnom dôsledku kľúčom k vzniku ďalšieho rastu na širšom trhu s kryptomenami. Povedal:

„Centrálni bankári boli v priebehu silného býčieho trendu potichu a robili svoju povinnú starostlivosť s výskumom spolu s regulačnými orgánmi a odborníkmi v tejto oblasti a trh očakáva optimistický pohľad od centrálnych bánk. Regulácia kryptomien by zmiernila obavy investorov.”

Viac k reguláciám: Júnový update k reguláciám kryptomien vo svete

Pokiaľ ide o to, či Bitcoin hľadá dno, Pannu je menej optimistický a vysvetľuje, že volatilita Bitcoinu je aktuálne na najnižšej ročnej úrovni. Podľa jeho názoru sú kryptomeny stále vznikajúcou triedou aktív, ktorá si vyžaduje dôležité kroky, aby sa stali hlavným prúdom a začali stúpať vyššie. Pannu upozorňuje, že je dôležité zvážiť investovanie s dobrým riadením rizík a hovorí, že „na túto investíciu nemusíte staviť svoj dom”.

Na záver

V decembri minulého roka si väčšina investorov ani v najhorších snoch nedokázala predstaviť, že o pol roka bude Bitcoin na cene nižšej ako 6000 USD. Dnes je to realita a je celkom možné, že pád bude pokračovať. Pôjde až na 1000 dolárov? Odrazí sa niekde predtým? Čas ukáže, uvidíme o pol roka.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj:
http://bitcoinist.com/

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka