[Správy] MasterCard dostal patent na anonymné transakcie založené na blockchaine

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

MasterCard dostal patent na anonymné transakcie založené na blockchaine • Steve Wozniak prirovnáva blockchain k dotcom • Claire Wells hovorí, že rast ceny Bitcoinu je nevyhnutný • Japonská kryptoburza spustí obchodovanie, nie však v Japonsku • Florida zavádza dohľad nad ICO, zámerom nie ú reštrikcie • CEO Coinbase oznámil spustenie charitatívnej organizácie • Dan Larimer navrhuje zrušiť ústavu EOS • Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie pracuje na 130 kryptoprípadoch

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Správa dňa – MasterCard vstupuje do kryptosveta

Spoločnosť Mastercard, aj keď otvorene vyjadruje nepriateľstvo voči Bitcoinu a iným kryptomenám, získal tento týždeň niekoľko nových blockchain patentov. Jeden konkrétny patent však vyčnieva z radu ostatných. Patent, ktorý spoločnosti udelil americký úrad pre patenty a ochranné známky (USPTO), načrtáva systém, ktorý uľahčuje anonymné transakcie prostredníctvom blockchainu. Nejedná sa však o decentralizovaný systém. Mastercard sa stále spolieha na servery tretej strany, ktoré spracovávajú a udržiavajú databázu unikátnych profilov entity. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

Blockchain je ako dotcom?

Spoluzakladateľ firmy Apple Steve Wozniak hovorí, že humbuk okolo blockchainu je podobný tomu, čo videl v ére dotcom. Napriek tomu povedal, že blockchain technológia má reálny implementačný potenciál. Wozniak nazval Bitcoin digitálnym zlatom. Napriek tomu že BTC zaznamenal výrazný pokles, Steve naďalej hovorí, že Bitcoin je stále úžasný. Zdôraznil, že tiež Ethereum má potenciál prežiť, kvôli jeho možnostiam použitia a schopnosti programátorov stavať na ňom svoje vlastné projekty. Viac sa dočítate TU: https://www.cnbc.com/ (v EN)

Ženy predpovedajú ceny Bitcoinu

Claire Wells, riaditeľka pre právne a obchodné záležitosti v spoločnosti Circle, verí, že cena Bitcoinu sa zvýši najmä v súvislosti s definovanou reguláciou. Claire povedala:

“V súčasnej dobe vidíme nižšiu volatilitu. Ceny sú nižšie a obchodované objemy sú nízke, ale myslím si, že cena sa v nasledujúcich mesiacoch opäť zvýši. Nechcela by som uvádzať konkrétnu cenu, ani konkrétnu kryptomenu, ale myslím si, že uvidíme zvýšenie hodnoty – je to nevyhnutné.”

Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Nová japonská kryptoburza

Spoločnosť LINE, najväčší prevádzkovateľ sociálnych sietí v Japonsku, spustí v júli kryptoburzu v rámci svojej dcérskej spoločnosti, so sídlom v Singapure. Vylúči ale japonských používateľov a spočiatku aj používateľov z USA. Overená platforma BITBOX bude ponúkať obchodovanie s tridsiatimi kryptomenami, ale neposkytne funkciu výmeny s fiat menami. Viac sa dočítate TU: http://bitcoinist.com/ (v EN)

Florida zavádza dohľad nad ICO

Jimmy Patronis, CFO Floridy, vyhlásil, že Florida potrebuje dohľad nad kryptomenami a odhalil plány vymenovať šéfa pre kryptomeny. Ten bude mať za úlohu riadiť a monitorovať rozvíjajúce sa ICO a činností v oblasti digitálnych aktív v rámci štátu. Patronis objasnil, že zámerom nie je brániť inováciám, ale vytvoriť rovnováhu medzi vhodnou kontrolou a rastom krypto-priemyslu: Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Coinbase štartuje charitatívnu činnosť

CEO a spoluzakladateľ spoločnosti Coinbase Brian Armstrong oznámil 27. júna spustenie novej charitatívnej organizácie nazvanej Givecrypto.org. Armstrong hovorí, že vždy veril v silu filantropie financovanej kryptomenami a vysvetľuje, že nová nezisková organizácia je o posilnení, vzdelávaní a pozdvihnutí globálnych komunít. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/  (v EN)

EOS rieši problémy s “ústavou”

Tvorca EOSu Daniel Larimer hovorí, že súčasná ústava EOSu nie je múdra a navrhol zásadnú reštrukturalizáciu modelu riadenia piatej najväčšej kryptomeny. Súčasný model riadenia sa v prvých dňoch siete EOS stal predmetom veľa diskusií a kritiky, pretože boli zmrazené desiatky účtov bez arbitrážneho konania. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

Krimi: FBI zvyšuje aktivitu

Americký federálny úrad pre vyšetrovanie oznámil, že má 130 prípadov, na ktorých pracuje v súvislosti s kryptomenami. Odvoláva sa pritom na nárast nezákonnej činnosti, ktorú uľahčujú kryptomenové platby. Tieto prípady zahŕňajú podľa FBI zločiny ako je obchodovanie s ľuďmi, predaj drog, únosy, vydieranie a ransomware útoky. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.