V minulom dieli, ktorý vyšiel koncom júna, som vás upozorňoval na výrazné výpredaje (cca 70 %) prakticky naprieč celým kryptotrhom. Napriek prevládajúcim predikciám ďalšieho pádu, ktoré prichádzali zo všetkých strán, som sa odvážil predikovať skôr odraz odo dna. K tomu nakoniec naozaj došlo a hranica okolo 6000 USD zostáva zatiaľ nepokorená. Ak táto úroveň obstojí ako dno tohtoročného downtrendu, je možné aktuálne výkyvy medzi 6 tisíc a 10 tisíc USD už z dlhodobého hľadiska považovať za pohyb do strany. Bitcoin žije a vládne kryptomarektu, jeho kurz sa však chová značne nevyspytateľne.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne

Nakúpili ste na doterajšom tohtoročnom dne?

Ak ste čítali minulý diel a rozhodli ste sa pre čiastočný vstup (ako ja), tak teraz pravdepodobne vyčkávate, čo sa bude diať ďalej. Z hľadiska investičnej psychológie je vhodné sa upokojiť a počkať na ďalší priebeh. Ak som vám koncom júna odporúčal zvážiť vstup do kryptomien za cenu 6000 USD/BTC, tak teraz by som si vás dovolil upozorniť aj na možnosť, že sa Bitcoin pod túto úroveň môže pozrieť, hoci podľa môjho názoru už v rámci určitého, povedzme, pohybu do strany. Ako vždy, rozhodnúť sa však každý musí sám za seba.

Vstupujte po častiach

Prečo vám radím počkať s časťou kapitálu na prípadný pokles? Z psychologického hľadiska ide totiž podľa môjho názoru v súčasnej situácii o jediný správny postup. Samozrejme za predpokladu, že ste postupne vstupovali počas prepadu na 6 tisíc USD za Bitcoin a teraz stojíte pred rozhodnutím, či vložiť aj zvyšok, alebo počkať. Je treba brať do úvahy aj možnosť, že sa kurz predsa len pozrie niekam k 5000 USD/BTC. Existuje totiž reálna možnosť, že sa tak stane. Tu skutočne nemôžem inak, než vás na toto riziko a zároveň možnú príležitosť upozorniť. Hodler by sa totiž nemal nechať strhnúť davom.

Snažím sa tým naznačiť, že by bolo prezieravé si časť kapitálu ponechať pre prípad, že by cena Bitcoinu prelomila tohtoročné LOW a vydala sa niekam k spomínaným 5000 USD. Pokiaľ existuje určitá pravdepodobnosť, že sa tak stane, tak s tým musíme počítať a byť na túto možnosť pripravení. Na druhú stranu, stále platí, že aktuálne ceny sú oproti ATH veľmi nízko a z dlhodobého hľadiska tak môže ísť o mimoriadne lukratívny vstup.

Ak ste ku kryptomenám prišli práve teraz, tak vám úprimne gratulujem, máte totiž možnosť prvýkrát nakúpiť na veľmi zaujímavej cenovej úrovni. Väčšina nováčikov však prichádzala počas minuloročnej eufórie, ktorá sa, ako všetci vieme, následne premenila na 70% pád.

Je Bitcoin živý?

Ako sa môžete dočítať na stránke 99bitcoins.com, Bitcoin už „zomrel“ minimálne 306-krát. Teda taká je aktuálna bilancia článkov, ktoré táto stránka zbiera a ktoré sa pomerne často objavujú s predikciou skorého konca Bitcoinu i ostatných kryptomien, a to už od roku 2010. Z toho si môžete utvoriť určitú predstavu o tom, ako častý tento názor je. Napriek tomu tu kryptomeny stále sú, BTC žije a pevne verím, že tomu tak bude aj do budúcnosti.

Som totiž presvedčený, že keby som spočítal všetky novinky a informácie ohľadom pozitívnych vyjadrení vplyvných ľudí, spolupráce kryptomien s rôznymi firmami a príklady ich praktického využitia, tak by som dostal výrazne vyššie číslo. Iba za posledný polrok je toho toľko, že je to až udivujúce. Kryptomeny skrátka prenikajú do sveta a nie je preto divu, že stále častejšie počúvame aj o potrebe ich právneho ošetrenia.

Regulácie

Tento článok zakončíme témou regulácií. Je rok 2018 a kryptomeny už nie sú v plienkach. Štartuje doba, kedy by mali začať ukazovať svoje reálne využitie. Projekty nemôžu byť na papieri naveky. S tým, ako budú kryptomeny stále viac a viac prenikať do našich životov, sa bude potreba ich zákonných úprav zvyšovať. Zákonodarcovia na to budú musieť reagovať a stanoviť určitý právny rámec pre kryptomeny. Už behom tohto roku očakávam v tomto smere nejakú zásadnú novinku, ktorá bude mať s najväčšou pravdepodobnosťou obrovský vplyv na celý kryptomarket a kryptomeny ako také.

Mohlo by vás zaujímať: Vznik krypto ETF fondov je len otázkou času

Záver

Bitcoin žije, ale stále platí, že celý kryptomarket je vo výraznom výpredaji, čo je pre hodlerov ideálnou príležitosťou k nákupu, ako som už písal minule. Čo sa zmenilo je, že došlo k odrazu odo dna v oblasti cca 6000 USD a aktuálne sa BTC obchoduje okolo 6630 USD. Ak aj bude strednodobý trend pokračovať hore, stále to ešte neznamená, že sa nemôžeme pozrieť na 6000, prípadne nižšie. Osobne odporúčam s touto možnosťou kalkulovať a ponechať si časť kapitálu na prípadný vstup. V tomto sa mimochodom čiastočne opieram tiež o predikcie nášho tradera IXOYE, ktorý na túto možnosť upozorňuje už dlhodobo vo svojich analýzach na T11.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Kytka.

Zdroje:
https://trading11.com
https://99bitcoins.com/bitcoinobituaries
https://kryptomagazin.cz

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Sasso

Podľa mňa a chalanov z TRADING11, si BTC svoje dno ešte nenašlo. Posledné low bolo na dvojitom dne 5800,-. Posledný odraz bol na 6080, -. Očakáva sa výstup medzi 7200 – 7800 a potom si BTC nájde pravdepodobne nové low..

Pokus

Uplne suhlasim