[Správy] Americká Frederal Reserve Bank prestala ignorovať kryptomeny

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Americká Federal Reserve Bank prestala ignorovať kryptomeny-Bitcoin bude rásť: Brian Kelly aj Charlie Lee zotrvávajú v “býčej” pozícii-Binance: Decentralizovaná burza (DEX) príde už čoskoro-Stellar uvažuje o akvizícii za 500 miliónov dolárov-Diverzifikácia portfólia nie vždy funguje-Nasdaq uznáva výhody blockchainu-Kryptomeny sú v kríze, blockchainu sa darí-Kambodža kriminalizuje obchodovanie s kryptomenami bez licencie-“Divoký západ ICO” sa blíži ku koncu-Japonsko penalizuje kryptoburzy, potvrdila sa účať Yakuzy

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Správa dňa

Americká Federal Reserve Bank of St. Louis tento týždeň oznámila, že pridala do svojej databázy FRED (Federal Reserve Economic Data) Cenové indexy štyroch kryptomien. Sú to Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin. Je to zdanlivo malé gesto, ktoré je však silným signálom, keďže sa jedná o najdôležitejšiu centrálnu bankovú inštitúciu na svete. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Bitcoin

Napriek súčasnej kríze Bitcoinu osobnosti kryptosveta Brian Kelly aj Charlie Lee veria v jeho silu. Zhodli sa na hodnotení pozície Bitcoinu po poslednom hacku burzy Bithumb. Brian Kelly upozornil na skutočnosť, že tentoraz sú veci pre Bitcoin veľmi odlišné. Uviedol tri dôvody, pre ktoré vidí potenciál pre pozitívny obrat a prečo by sa mala cena odraziť.
1. Bithumb reagoval rýchlo
2. Straty sa uhrádzajú
3. “Medvedi” môžu byť vyčerpaní
Keď trhy reagujú pozitívne na zlé správy, je to podľa Kellyho príznakom blížiaceho sa vzostupného trendu.

Charlie Lee tiež verí, že pre Bitcoin prichádzajú lepšie dni. Podľa Carlieho nemá hack kryptoburzy vplyv na fundament Bitcoinu. Je to ako keby banke ukradli zlato. Ovplyvní to jeho cenu? Nie. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Decentralizované burzy

Binance plánuje v tomto roku spustiť svoju novú decentralizovanú burzu. Nazýva sa Binance Chain. Podľa  správy bude mať  takmer každý slobodu pri výbere mince. Changpeng Zhao, zakladateľ a CEO spoločnosti Binance povedal:

“Na DEXe budeme mať menej kontroly. Takmer každý si bude môcť slobodne zalistovať kryptomenu. To je filozofia decentralizovanej burzy – sloboda výberu, sloboda investícií. Ale sloboda môže so sebou priniesť aj podvodníkov. To je niečo, čo nemôžeme ovládať.”

Viac sa dočítate TU: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Môže vás zaujímať: Binance pripravuje miliardový fond na správu rizikového kapitálu

Akvizície

Spoločnosť Stellar v súčasnosti diskutuje o možnosti získať startup Chain. Platforma Chain je zameraná na to, aby banky a finančné inštitúcie mohli vytvárať vlastné súkromné blockchain siete. Aj keď nie je jasné, ako Stellar využije túto technológiu, výška transakcie má byť 500 miliónov dolárov. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Investície

Dan Morehead, generálny riaditeľ spoločnosti Pantera Capital, napísal svoje zistenia v investičnom liste. Podľa správy agentúry Bloomberg klesla v máji spoločnosť Digital Asset Fund Pantera Capital o 26 percent. Dan Morehead, viní za májový pokles Dash, Waves, Bitshares a OmiseGo. Napriek tomu Morehead tvrdí, že v roku 2018 sa na Bitcoine ukážu niektoré veľké výnosy, vrátane získania maximálnej hodnoty z predchádzajúceho roka. Viac sa dočítate TU: https://www.newsbtc.com/ (v EN)

Blockchain

Spoločnosti Nasdaq a Citi Treasury a Trade Solutions prednedávnom oznámili nové integrované platobné riešenie, ktoré umožňuje spracovanie priamych platieb a automatizuje vyrovnanie. Tento platobný systém je založený na technológii distributed ledger. Nasdaq, druhá najväčšia burza na svete, týmto otvorene uznala výhody blockchainu. Viac sa dočítate TU: https://www.nasdaq.com/ (v EN)

Juhokórejské ministerstvo vied, informačných a komunikačných technológií oznámilo 21. júna svoju stratégiu rozvoja blockchainu. Prezradilo tým plány na investovanie viac ako 230 miliárd KRW (približne 207 miliónov USD) do verejných a súkromných blockchain projektov. Cieľom je zvýšenie konkurenčnej výhody Južnej Kórei v budúcej integrácii blockchainu v rámci príslušných odvetví. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Reštrikcie

Tri kambodžské vládne orgány (National Bank of Cambodia, Securities and Exchange Commision of Cambodia a General-Commissariat of National Police) spoločne oznámili, že šírenie, obeh, nákup, predaj, obchodovanie a likvidácia kryptomien bez získania licencie sú nezákonnými činnosťami. Agentúry tiež načrtli štyri hlavné riziká spojené s kryptoobchodovaním alebo investovaním:
– Vydávanie kryptomien nie je zabezpečené kolaterálom
– Investovanie do kryptomien môže spôsobiť straty v dôsledku volatility
– Vysoké riziko počítačovej kriminality
– Absencia zákazníckeho ochranného mechanizmu

Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Krimi

Vzhľadom na to, že kryptomenová kriminalita “pláva” v hlavnom prúde, SEC podniká kroky na reguláciu ICO ako cenných papierov. SEC dostala dňa 18. júna 2018 súdny príkaz na zmrazenie majetku zakladateľov spoločnosti PlexCoin. Dominic Lacroix a Sabrina Paradis-Royer sú obvinení z porušovania ustanovení o boji proti podvodom v súvislosti s ICO a budú sa zodpovedať za falošný marketing a podvodnú činnosť. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Odporúčame: Ako sa chrániť pred nástrahami v kryptosvete

Najvyšší japonský regulátor [FSA] vydal príkazy na zlepšenie podnikania šiestim zo 16 licencovaných kryptobúrz. Sú medzi nimi Bitflyer, Quoine a Tech Bureau. Agentúra potvrdila, že minimálne v jednej zo šiestich búrz má nejakú formu účasti Yakuza. V reakcii na pokyn regulátora zastavila spoločnosť Bitflyer registráciu nových účtov. Regulátor uviedol:

“Manažment nevytvoril systém vnútornej kontroly, vrátane interného auditu, pričom uprednostnil zníženie nákladov.”

Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.