Čo si myslí C. Matta o BTC futures a akú cenu predikuje?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Cenu Bitcoinu od začiatku tohto roka sprevádza skôr pokles. Oproti jeho ATH v decembri minulého roka je hodnota k dnešnému dňu takmer štvrtinová (6600 dolárov). Niektorí však sľubujú, že v tomto roku sa cena BTC vyšplhá opäť o niečo bližšie k vtedajším 20 089 dolárom.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 len za 10€ mesačne

Doba, kedy sa veľké investičné spoločnosti a vlci z Wall Street pozerali na kryptomeny s nedôverou a skepticizmom je, zdá sa, pomaly preč. Ako už vyšlo niekoľkokrát najavo, začínajú do krypta investovať i spoločnosti, ako je Goldman Sachs či JP Morgan. Vúčšina z nich s opatrnou nohou, avšak lepšie než dokola omieľané výroky o bublinách. Najdú sa však i takí, ktorí by do krypta vložili i peniaze svojich rodičov. Jedným z takých je napríklad bývalý viceprezident investičnej divízie Goldman Sachs.

Do Bitcoinu by vložil i peniaze svojej matky

Celým menom Christopher Matta, teraz ako spoluzakladateľ platformy na správu digitálneho majetku Crescent Crypto Asset Management prehlásil v nedávnom rozhovore pre americkú stanicu CNBC, že kryptomeny ponúkajú v porovnaní s ostatnými majetkami, i napriek svojej nestálosti, prakticky najlepšie zisky a návrat investícií. Práve Matta v  rozhovore pre CNBC povedal, že by do krypta vložil i peniaze svojej mamy.

Z jeho slov je zrejmé, že kryptomenám a predovšetkým Bitcoinu veľmi verí. Dokonca neváha prehlasovať, že by sa Bitcoin mohol v tomto roku dostať až na hranicu 15000 dolárov. Po tomto prehlásení paradoxne cena Bitcoinu poklesla o cirka 7%, avšak ani to zďaleka Matta neodrádza. Ľuďom radí, aby boli trpezliví a uvedomili si, že ide o dlhodobú investíciu.

Predstavujú Bitcoin futures negatívny vplyv na cenu BTC?

Na otázku, či cenu BTC môže negatívne ovplyvniť uvedenie Bitcoin futures a taktiež v tomto roku zavádzané regulácie, odpovedal, že vďaka dlhodobej nestálosti sa to nedá jednoznačne určiť. Naopak podľa neho rastúci záujem o kryptomeny, s čím prichádza i stále sa zlepšujúca infraštruktúra a čím ďalej, tým rýchlejší vývoj v oblasti kryptomien, priláka ešte viac investorov. Tomu by mali napomôcť i Bitcoin ETF, tedy burzovo obchodované fondy, ktoré investorom uľahčia prístup ku kryptomenám a takisto pomôžu urýchliť jeho globálnu integráciu. Toto všetko podľa Matta potom vo veľkom prispeje k nárastu ceny krypta, najviac práve Bitcoinu.

Mohlo by vás zaujímať: Goldman Sachs začne obchodovať s Bitcoin futures

Záver

O predikciách pre Bitcoin počúvame takmer neustále. Niektoré sú skeptické, niektoré až prehnane dôverivé, napríklad McAfee, ktorý prehlásil, že sa BTC do dvoch rokov vyšplhá na jeden milión dolárov. Isté je však len jedno, do konca roku ostáva ešte veľmi veľa času, počas ktorého sa toho môže veľa zmeniť. Neostáva teda nič iné, než zostať trpezlivý a pozorne sledovať vývoj trhu, ale taktiež prichádzajúce novinky a zmeny, ktoré môžu cenu najznámejšej kryptomeny ovplyvniť.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazín napísal Michal V.

Zdroj:
ccn.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.