Binance zvažuje kúpu bánk
Binance zvažuje kúpu bánk. Zdroj: Shutterstock.com/increation87

Zakladateľ a generálny riaditeľ Binance, Changpeng Zhao (ďalej CZ), zvažuje potenciálnu kúpu bánk ako jeden zo spôsobov, ako prekročiť priepasť medzi tradičnými financiami a kryptomenami. O svoj postoj sa podelil v rozhovore, ktorý urobil pre agentúru Bloomberg na konferencii Web Summit v Lisabone.

CZ nekonkretizoval žiadne ďalšie kroky a ciele, ale povedal, že je otvorený akvizícii. Investovanie do bánk je pre Binance významnou stratégiou, pretože ak burza spolupracuje s bankou, privedie to na platformu veľa nových používateľov a tým sa zhodnotí aj samotná banka.

„Sú ľudia, ktorí sú držiteľmi určitých typov miestnych licencií, tradičného bankovníctva, poskytovatelia platobných služieb, dokonca aj banky. Pozeráme sa na tieto veci. Chceme byť mostom medzi kryptomenami a tradičným finančným svetom,“ citovala CZ agentúra Bloomberg.

Už v minulosti CZ avizoval, že na podobné akvizície má Binance vyčlenenú 1 miliardu dolárov, pričom nedávno bolo vyčlenených 500 miliónov dolárov na pomoc pri financovaní prevzatia Twitteru Elonom Muskom v hodnote 44 miliárd dolárov, ako sme vás informovali.

Binance je najväčšia kryptomenová burza
Binance je najväčšia kryptomenová burza. Zdroj: Shutterstock.com/askarim

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Binance investuje aj napriek korekcii

Prepojenie medzi tradičnými a digitálnymi aktívami sa neustále prehlbuje. Burza mala úzke vzťahy s viacerými bankami už v minulosti. Nedávno spolupracovala s Národnou bankou Kazachstanu na integrácii digitálnej meny centrálnej banky do blockchainu BNB Chain. Burze bola tiež udelená registrácia 3. triedy od Cyperskej komisie pre cenné papiere a burzy ako poskytovateľa kryptomenových služieb na Cypre.

Kryptomenový trh klesá počas väčšiny času v roku 2022 a investori masívne vyberajú mince z búrz. To, samozrejme, neprospieva platformám ako je Binance, ale napriek tomu burza realizovala niekoľko agresívnych investícií. Binance prisľúbila viac ako 300 miliónov dolárov na 67 projektov počas roku 2022. Pre porovnanie, v roku 2021 CZ podporil 73 projektov sumou 140 miliónov dolárov.

Na tému budúcich investícií CZ uviedol, že investovanie do poskytovateľov kryptomenových pôžičiek nemusí byť ideálnou voľbou z dôvodu mnohých problémov. Veritelia poskytujú prostriedky len preto, aby ich odovzdali niekomu inému bez pridania hodnoty. Binance sa skôr plánuje zamerať na konsolidáciu trhu počas korekcie, ktorá poskytuje dostupnejšie príležitosti.

Mohlo by ťa zaujímať: Zakladateľ burzy Binance: „Chceme Muskovi pomôcť dostať Twitter na čelo sektoru webu 3.0“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance