Zakladateľ burzy Binance: „Chceme Muskovi pomôcť dostať Twitter na čelo sektoru webu 3.0”

Novinky Burza Binance chce Twitteru pomôcť
Burza Binance chce Twitteru pomôcť. Zdroj: Shutterstock.com/Nadezda Murmakova
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Generálny riaditeľ najväčšej kryptomenovej burzy Binance Changpeng Zhao je nadšený z nového majiteľa Twitteru Elona Muska. Chce mu výrazne pomôcť pri ceste na vrchol sektoru webu 3.0.

Binance podporí Muska

Zakladateľ najväčšej kryptomenovej burzy sa chce priamo podieľať na pretvorení Twitteru, ktorého majiteľom je po novom Elon Musk. Twitter má veľkú budúcnosť a môže sa stať vedúcou kryptomenovou platformou.

Changpeng Zhao v rozhovore pre CNBC uviedol, že 500 miliónov dolárov, ktoré vložil do spolupráce s Muskom, považuje za investíciu do „slobody prejavu”.

Dohoda bola na stole už pred pár mesiacmi. Elon najprv chcel kúpiť Twitter, potom zase nie. My sme však svoje pozície nezmenili. Existuje veľké množstvo dôvodov, prečo sme tento obchod podporili. Twitter je platforma, ktorá predstavuje slobodu prejavu. Je to globálna a mimoriadne dôležitá platforma. Chceme podporovať silných podnikateľov a tým je bezpochyby aj Elon Musk. Kryptografia musí byť lídrom, pokiaľ ide o slobodu prejavu. Twitter nám v tom pomôže,” uviedol CZ.

Prečítaj si tiež: Buďte opatrní! Burze Coinbase stále hrozí krach

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Changpeng Zhao vkladá veľkú nádej najmä do zapojenia kryptomien v rámci platobných procesov Twitteru. Elon Musk už dávnejšie spomínal, že bude v tomto prípade zohľadňovať najmä Dogecoin.

Web 3.0 sa dostáva do popredia a práve v tomto sektore môže byť sociálny gigant lídrom. Podľa agentúry Reuters burza Binance už začala aktívne pracovať na riešení problémov, ktorými Twitter disponuje.