Google bude spolupracovať so Solanou
Google bude spolupracovať so Solanou. Zdroj: Shutterstock.com/Sundry Photography

Svet kryptomien je svedkom ďalšej veľkej spolupráce. Technologický gigant Google sa oficiálne stane validátorom ekosystému Solana. Natívna kryptomena SOL reagovala okamžitým nárastom.

Google a Solana

Spoločnosť Google Cloud oficiálne oznámila, že sa stane validátorom ekosystému Solana. Okrem iného bude túto blockchainovú sieť podporovať aj integráciou ďalších produktov. Na twitterovom účte Google Cloud bola táto správa zverejnená 3. novembra. Google sa tak bude priamo podieľať na validovaní blockchainu Solana.

Podľa slov spoluzakladateľa siete Anatolyho Yakavenka pomôžu noví veľkí validátori udržiavať sieť v bezporuchovom stave. Komunitu ubezpečil, že pracujú na tom, aby sa už neodohrali žiadne výpadky. Yakavenko považuje túto spoluprácu za veľmi dôležitú.

Pred nedávnom totiž nemecká spoločnosť Hetzner vyhodila približne tisíc validátorov Solany, a to z dôvodu údajného porušenia pravidiel.

Prečítaj si tiež: Udalosť týždňa: investičný gigant Fidelity sprístupni klientom Bitcoin a Ethereum!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ďalšia súčasť spolupráce

Okrem toho, že bude Google významným validátorom siete Solana, boli oficiálne oznámené aj ďalšie projekty, ktoré sú súčasťou spolupráce. Spoločnosť plánuje do konca roka 2023 priniesť do siete tzv. Node Engine.

Blockchain Node Engine je služba hostingu uzlov, ktorá je veľmi populárna najmä vďaka svojmu využitiu v sieti ETH. Tento faktor by mal výrazne zvýšiť globálne prijatie Solany. Okrem tohto projektu bude technologický gigant indexovať údaje Solany. Sieť bude mať vďaka tomu prístup k historickým údajom.

SOL/BUSD
SOL/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Všetky tieto správy mali pozitívny vplyv na cenu natívneho tokenu SOL. Ten dokázal narásť o viac ako 28 %. V čase písania tohto článku sa cena SOL pohybovala na úrovni 36,25 dolárov.

Čítaj tiež: Obrovský míľnik pre kryptomeny! Banka JPMorgan búra svojím najnovším počinom predsudky

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance