CBDC vs kryptomeny kritik Snowden
CBDC vs kryptomeny kritik Snowden, zdroj:www.shutterstock.com/Visuals6x

Svetoznámy whistleblower Edward Snowden ostro kritizuje centrálne banky a pretláčanie ich digitálnych mien – CBDC.

Podľa bývalého agenta NSA a CIA Edwarda Snowdena tieto nástroje ničia samotnú myšlienku, potenciál a charakteristiku kryptomien.

Môže ťa zaujímať: Vitalik Buterin ostro kritizuje prezidenta Salvádoru, ktorý porušuje základné princípy kryptomien

Snowden sa podelil o svoju kritiku CBDC

Zatiaľ čo politici a moderný bankový kartel sa poslednú dobu zaujíma o svoje digitálne meny, veľký počet kritikov tvrdí, že pôjde o riadnu virtuálnu centralizovanú databázu. Bývalý agent Centrálnej spravodajskej agentúry (CIA) a Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA), Edward Snowden, publikoval svoj názor na túto tému. Snowden je už dlhšiu dobu fanúšikom decentralizovaných kryptomien. Pokiaľ však ide o CBDC, Snowden je zásadne proti.

,,Poviem vám, čo je CBDC. Nie je to, ako by vám to mohla povedať Wikipédia, len príprava na digitálny dolár. Väčšina dolárov je už dávno digitálna, existujúca nie ako hotovosť, ale ako položka v databáze banky, ktorá je vo vašom telefóne a na vašom účte,” argumentuje Snowden.

,,CBDC sa bude snažiť o to, aby sa im postupom času podarilo výrazne obmedziť kryptomeny. Bude to akýsi zlý súrodenec, ktorý vznikol preto, aby používateľom nebolo dostupné základné vlastníctvo svojich peňazí a aby kontrolovali každú jednu transakciu,” dodáva.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Čaká nás nevyhnutne (ne)chcená budúcnosť?

Snowden verí, že CBDC budú používané na kontrolu finančných prostriedkov všetkých občanov. Ako príklad uviedol prípad imaginárneho bežného človeka, ktorému lekár povedal, aby obmedzil príjem cukru.

Poisťovňa tejto osoby, ktorá chce znížiť svoje riziká, bude mať právo preniesť informácie o zdravotnom stave človeka do štruktúry, ktorá bude riadiť digitálnu peňaženku. To znamená, že ak sa rozhodne človek, že si chce kúpiť čokoládovú tyčinku, platba mu jednoducho neprejde. Je to teda niečo na zamyslenie.

V Číne už dlhšiu dobu testujú digitálny Juan s podobnými obmedzeniami. Je dosť možné, že niekedy v budúcnosti budú peniaze použité podľa toho, ako to vláda bude vyžadovať, napríklad výlučne na platenie za dopravu s nízkou úrovňou emisií uhlíka, s čím Čína bude musieť seriózne bojovať, inak nielen ju, ale celý svet čaká klimatická pohroma.

Čítaj ďalej: Rusko: Parlament dôkladne zváži regulácie pre podozrivých kryptoinvestorov!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre