Vitalik Buterin kritizuje Salvádor
Vitalik Buterin. Zdroj: Shutterstock, Alexey Smyshlyaev

Prijatie Bitcoinu v Salvádore si prešlo mnohými etapami, či už dobrými alebo negatívnymi. Zdá sa, že situácia stále nie je v poriadku. Odporcovia prezidenta Bukeleho obviňujú, že porušuje základné princípy slobody. K situácii sa vyjadril aj zakladateľ Etherea, Vitalik Buterin.

Prečítaj si tiež: Fantom je aktuálne najvýkonnejším DeFi projektom – bude rast pokračovať?

Buterin vyzýva prezidenta

Bukele je veľkým fanúšikom Bitcoinu, a preto veľmi ťažko prijíma názory opozície. Odporcovia sa chytili najmä zákona, ktorý v podstate prinútil podnikateľov prijať BTC. A to sa nepáči ani zakladateľovi ETH, Vitalikovi Buterinovi.

„Zavedenie povinnosti pre podniky prijímať určitú kryptomenu je v rozpore s ideálmi slobody, ktoré sú pre kryptosvet nesmierne dôležité,“ uviedol Buterin.

Podnikateľský sektor teda nemal inú možnosť, ako Bitcoin prijať. Bežní ľudia sa môžu rozhodnúť.

„Každý hospodársky subjekt musí prijať Bitcoin ako platbu, keď mu ho ponúkne ten, kto nadobúda tovar alebo službu. Tí, ktorí na základe zjavnej a notoricky známej skutočnosti nemajú prístup k technológiám, ktoré im umožňujú vykonávať transakcie v BTC, sú z povinnosti vyjadrenej v čl. 7 tohto zákona. Štát bude podporovať potrebné školenia a mechanizmy, aby obyvateľstvo malo prístup k transakciám v BTC.“

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Podľa Buterina je táto stratégia absolútne bezohľadná a dokonca vidí veľké nebezpečenstvo v tom, že viacero nevinných ľudí bude touto formou podvedených.

„Hanba všetkým bitcoinovým maximalistom, ktorí Bukeleho chvália,” skonštatoval Buterin.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre