Rusko: Parlament dôkladne zváži regulácie pre podozrivých kryptoinvestorov!

Novinky Rusko regluácie pre podozrivých
Rusko regluácie pre podozrivých, zdroj: www.shutterstock.com/JuliaTsokur
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Rusko: Kryptomeny v krajine sú pre niektorých ľudí veľmi zavádzajúce a ruskí zákonodarcovia si myslia, že musia dôkladne zvážiť regulácie pre privátnych investorov.

Podľa vysokého predstaviteľa zákonodarného zboru ruský parlament musí poskytnúť maximálnu ochranu pred rizikami, ktorých je v Rusku viac ako dosť.

Môže ťa zaujímať: Brazília: stane sa Bitcoin v krajine zákonným platidlom? – Je to len otázka času!

Ruské orgány dbajú na bezpečnosť občanov

Zákonodarcovia v Rusku uvažujú o zavedení určitých obmedzení na finančné transakcie, ktoré môžu podozriví investori vložiť do kryptomien. Anatoly Aksakov, predseda parlamentného výboru pre finančné trhy, sa vyjadril na túto tému počas medzinárodnej konferencie o ochrane užívateľov finančných služieb.

Miliardy dolárov sa vynakladajú na akvizíciu kryptomien, uviedol Aksakov vo svojom vyhlásení. Ďalej zdôraznil veľké riziká, ale na druhej strane aj veľké výnosy spojené s týmto typom investícií. Digitálne aktíva sú predmetom ich pozornosti a tvrdí, že zákonodarcovia musia prijať ustanovenia, ktoré ochránia pred neoficiálnymi jednotlivcami a taktiež pred nerozvážnymi investíciami.

Vysoko postavený člen štátnej dumy zdôraznil, že ruskí zákonodarcovia budú hľadať spôsoby, ako zabezpečiť maximálnu ochranu občanov investujúcich do kryptomien a podobných digitálnych aktív. Ako nový digitálny finančný nástroj môžu byť kryptomeny pomerne zložité pre nových investorov.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Rusko momentálne kryptomeny neschvaľuje

Nie je to prvý a určite ani nie poslednýkrát, čo úrady v Moskve diskutovali o obmedzeniach. Určili maximálnu sumu, ktorá by mala byť povolená na investíciu do kryptomien. Ruská centrálna banka teda navrhla ročný limit 600.000 rubľov (cca 7 200€). Toto obmedzenie bolo začlenené do zákona ,,o digitálnych finančných aktívach”, ktorý nadobudol platnosť začiatkom tohto roku.

Ruská centrálna banka je známa svojím zásadovým postojom ku kryptomenám a uviedla, že investovanie do kryptoaktív ,,prináša zvýšené riziko finančných strát pre ľudí, ktorí nemajú s obchodovaním dostatočné skúsenosti a vedomosti.”

Prednedávnom taktiež bolo vydané varovanie pre ruské burzy a iné spoločnosti, aby zabraňovali obchodovaniu s domácimi alebo zahraničnými kryptomenami. Ruská federácia má zatiaľ od akéhokoľvek schválenia kryptomien ešte ďaleko.

Čítaj ďalej: El Salvádor: prešiel mesiac od prijatia Bitconu v krajine – aké sú odozvy ?