Donald Trump je proti kryptomenám
Donald Trump je proti kryptomenám, zdroj: www.shutterstock.com/ChristopherSciacca

Bývalý americký prezident Donald Trump sa vyjadril k rastúcej popularite kryptomien a k zásahu kryptomien v Číne.

Zopakoval svoj postoj proti kryptomenám, kde tvrdí, že je proti tomu, aby vychádzali iné meny a akýmkoľvek spôsobom poškodzovali alebo ponižovali americký dolár.

Môže ťa zaujímať: Brazília: stane sa Bitcoin v krajine zákonným platidlom? – Je to len otázka času!

Trump komentuje kryptomeny a čínsky zásah

45 americký prezident Donald Trump komentoval rastúcu popularitu kryptomien a zásah čínskej komunistickej vlády v rozhovore s Yahoo Finance.

Trumpa sa opýtali: ,,Je známe, že už máte nejaký ten vzťah s čínskym prezidentom Xi Jinpingom. Čo si osobne myslíte, aký má prezident Xi Jinping úmysel? A je tento zásah proti kryptomenám dobrý pre USA? Trump odpovedá: „Myslím, že Čína chce vytvoriť svoju vlastnú menu, či už to bude kryptomena alebo iné digitálne platidlo.”

Niekoľko známych ľudí vrátane Roberta Kiyosakiho sa vyjadrilo podobne. Čína ruší kryptomeny, aby sa pripravili na vybudovanie a používanie svojej digitálnej meny (CBDC) – digitálneho Juanu. Niektorí vnímajú krok čínskej vlády proti kryptomenám ako pozitívnu správu pre USA, a to dokonca vrátane niekoľkých zákonodarcov. ,,Rozhodnutie Číny obmedziť prístup predstavuje ideálnu možnosť, aby sa Americka mohla ujať vedenia v oblasti kryptomien,” – poznamenal kongresman Patrick McHenry.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

45. prezident je zásadne proti nahradeniu dolára

Trump bol vždy kritikom Bitcoinu a celkovo sa negatívne vyjadroval na adresu kryptomien. Keď bol ešte americkým prezidentom, zvykol sa veľmi často vyjadrovať na sociálnej sieti Twitter, ktorý mu neskôr zablokoval účet.

,,Nie som fanúšikom Bitcoinov a iných kryptomien, ktoré nie sú naozajstnými peniazmi, a ktorých hodnota je veľmi volatilná a založená na ,vzduchuʻ. Neregulované kryptoaktíva môžu uľahčiť kriminálnikom nelegálne činnosti vrátane obchodu s drogami a podobne.”

V lete sa vyjadril, že Bitcoin vyzerá ako podvod a nikdy by do neho neinvestoval. V auguste Trump varoval, že kryptomeny sú katastrofa, ktorá skôr či neskôr spôsobí nenahraditeľné škody.”

Čítaj ďalej: Edward Snowden – Bitcoin je aj napriek vládnym zásahom stále silnejší!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre