Čína obmedzuje kryptomeny
Čína obmedzuje kryptomeny. Zdroj: Shutterstock.com/phanurak rubpol

Čína začína vážnejšie zasahovať do odvetvia kryptomien. Štátne orgány chcú bojovať proti krypto operáciám v krajine. Čínska ľudová banka (PBoC) v piatok oficiálne oznámila súbor nových opatrení na boj proti prijatiu kryptomien v Číne. Týka sa taktiež podpory silnejšej medzirezortnej koordinácie pri obmedzovaní činnosti v oblasti kryptomien.

Desať čínskych štátnych orgánov vrátane PBoC, čínskej správy kybernetického priestoru a ministerstva verejnej bezpečnosti vytvorili „koordinačný mechanizmus“. Ten má zabrániť finančným hráčom zúčastňovať sa na akýchkoľvek transakciách s kryptomenami. Podľa oznámenia zapojené orgány a inštitúcie dokončili významné vylepšenia platforiem na monitorovanie kryptomien s cieľom efektívne identifikovať nelegálne transakcie s kryptomenami.

PBoC zdôraznil, že veľký počet vládnych agentúr bude v súčasnosti prísne zasahovať proti kryptomenám v súlade s čínskymi zákonmi:

“Oddelenia finančného riadenia, oddelenia kybernetickej bezpečnosti a informácií, telekomunikačné oddelenia, oddelenia verejnej bezpečnosti a oddelenia dohľadu nad trhom. Všetci spolupracujú na prerušení platobných kanálov, likvidácii príslušných webových stránok a mobilných aplikácií v súlade so zákonom.”

Mohlo by ťa zaujímať – Čína vs. USA – digitálny jüan vyostruje napätie dvoch najväčších ekonomík sveta

Čína pokračuje v obmedzeniach

Wen Xinxiang, riaditeľ oddelenia platieb a vyrovnania v Čínskej ľudovej banke, vyjadril znepokojenie nad rastúcou popularitou kryptomien a stablecoinov. Vyzval na prijatie ďalších opatrení, ktoré by tradičnému finančnému systému konkurovali.

Najnovšie kroky čínskej vlády ešte viac potvrdzujú čínsky postoj proti kryptomenám. Miestne úrady už tento rok zatvorili viacero ťažobných fariem a pozastavili obchodovanie s kryptomenami. Čínske regulačné orgány už predtým uložili podobné krypto obmedzenia, pričom v roku 2017 zakázali kryptoburzám poskytovať služby v Číne. Krátko po tom, čo Čína presadila zákaz kryptoburzy, Bitcoin v decembri 2017 prvýkrát dosiahol 20 000 dolárov.

Prečítaj si taktiež – Ťažiari si hľadajú nový domov – kam majú namierené po odchode z Číny ?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre