Prečo DigixDAO rastie.
Prečo DigixDAO rastie. Zdroj: shutterstock.com/PiotrSwat

V posledných týždňoch nám kryptotrh ponúka samé červené čísla. Väčšina kryptomien na čele s BitcoinomEthereom je v downtrende a akoby sa nevedeli z neho vymaniť. V Top 50 kryptomenách sa však nájde aj jedna výnimka (odhliadnuc od Tetheru, ktorý funguje úplne odlišne ako väčšina kryptomien), ktorá odoláva situácií na trhu veľmi dobre. Je ňou DigixDAO.

DigixDAO

DigixDAO je kryptomena, ktorá má 2 milióny tokenov a aktuálne sa obchoduje za 372,83 doláru. To ju momentálne radí na 26.miesto v coinmarketcape s celkovou trhovou kapitalizáciou cez 742 miliónov dolárov. Táto kryptomena sa obchoduje najmä na burze Binance, kde sa teší veľkej obľube. Aktuálne totiž patrí medzi Top 10 najobchodovanejších kryptomien na tejto burze.

Prečo sa DigixDAO hýbe opačne ako kryptotrh?

Otázka, ktorá nemusí byť tak jednoducho zodpovedateľná. Najcharakteristickejšie vlastnosti nám však môžu pomôcť túto anomáliu vo svete kryptomien objasniť.

Jednou z najväčších čŕt tejto meny by mala byť jej dôveryhodnosť. DigixDAO token by mal byť totižto krytý zlatom. Nanešťastie, zatiaľ sa niečo také oficiálne nespustilo a preto je neisté, či sa to tímu za touto menou naozaj podarí a či to bude skutočne dôveryhodný systém.

Mohlo by vás zaujímať: Je Tether tikajúca bomba?

Druhým, oveľa pravdepodobnejším dôvodom pre rast je fakt, že o dva týždne sa oficiálne spustí celá sieť tohto projektu. DGD bol jedným z vôbec prvých projektov, spustených na Ethereum platforme a vo vývoji je už takmer dva roky.

Najmä kvôli tomuto sa dá ešte predpokladať, že táto kryptomena bude aj naďalej stúpať, aj keby trh klesal. Zaujímavosťou ale je, že pokiaľ sa celému kryptotrhu darilo a stúpal, DigixDAO išiel opačným smerom.

Tento jav môžeme vnímať aj teraz. Napriek tomu, že väčšina kryptomien zaznamenala v posledných 24h červené čísla (česť výnimkám Binance Coin), DigixDAO stúpol za posledný deň o takmer 15,03% (v čase písania).

Nenechajte si ujsť naše kryptospravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Záver

DigixDAO trh ozvláštňuje aspoň z časti. Určite totiž nie je nikomu z nás príjemné ráno sa zobudiť, pozrieť sa na coinmarketcap a vidieť iba červené čísla. Takto sa aspoň DigixDAO a pomerne často aj Tether starajú o občasnú zeleň v červenom mori.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance