Bithumb a BitPay uzatvorili partnerstvo.
Bithumb a BitPay uzatvorili partnerstvo. Zdroj: shutterstock.com/WoraweeMeepian

Bithumb, najväčšia kryptozmenáreň v Južnej Kórei, vyjednala partnerstvo so spoločnosťou BitPay. Táto spolupráca je vedená za účelom väčšej konkurencieschopnosti na trhu, oznámil 13. marca obchodný riaditeľ BitPay.

Najvyšší obchodný zástupca spoločnosti Bitpay, Sonny Singh, sa k spolupráci vyjadril v rozhovore pre CNBC. Podľa neho by podniky mohli od klasických komerčných bánk prejsť na BitPay a platiť Bitcoinom. A to z dôvodu nižšieho poplatku a rýchlejšieho spracovania transakcie.

„Celková hodnota medzinárodných platieb medzi Kóreou a západnými štátami by sa v tomto roku mala vyšplhať  až na 200 miliárd dolárov,“ povedal v rozhovore.

„Práve teraz ľudia robia svoje medzištátne platby cez komerčné banky. Tieto transakcie so štvorpercentným poplatkom trvajú asi 4 dni. S BitPay sme schopní transakciu previesť za jeden pracovní deň. Naviac náš poplatok je iba 1 %,“ pokračoval Singh.

Situácia v Južnej Kórei

Napriek obrovským objemom obchodovania predstavuje Južná Kórea neistý trh pre krypto business aj pre samotných užívateľov. Od decembra 2017 tam bolo zavedených množstvo regulácií. Niektoré z nich sa zaoberali napríklad zákazom anonymného obchodovania alebo využívaním domácich búrz zo zahraničia. Dokonca bolo vysokým juhokórejským činiteľom zakázané držanie a obchodovanie s krypto.

V roku 2018 by mala BitPay spracovať platby vo výške 4 miliárd dolárov. Singh tiež potvrdil, že sa regulácie nebojí. Pokračoval:

„Vítame regulácie a myslíme si, že všetky kórejské burzy, ako napríklad Bithumb, majú rovnaký názor ako my. Našou spoluprácou so zmenárňou sa tiež chceme uistiť, že robia dôkladné kontroly AML/KYC.“

Záver:

Napriek nepriaznivým podmienkam v Južnej Kórei sa tam základňa kryptomien neustále rozširuje. Začiatkom marca napríklad tamojšia banka Woori oznámila svoj tohtoročný zámer využívať kryptomenu Ripple pre medzinárodné platby. Ako bonus Bithumb predstavil platobné kryptoterminály pre reštaurácie, čím by naďalej šíril kryptoobchod po celej zemi.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance