Binance ponúka 250 tisíc dolárov za dolapenie hackerov.
Binance ponúka 250 tisíc dolárov za dolapenie hackerov. Zdroj: shutterstock.com/Ascannio

V dôsledku incidentu s manipulovaním trhu, ktorý sa stal minulý týždeň a mal za následok prepady hodnôt takmer všetkých kryptomien, ponúkla burza Binance štedrú odmenu. Celkovo bolo na boj proti hackerom vyčlenených 10 miliónov dolárov. 250 tisíc dolárov môžete dostať za poskytnutie informácií vedúcich k dolapeniu útočníka.

10 miliónov na chytenie útočníka

Spoločnosť Binance vyčlenila zo svojich prostriedkov 10 miliónov dolárov, ktoré je ochotná rozdeliť medzi ľudí, ktorí poskytnú informácie o hackeroch. Ich minulotýždňový útok mal za cieľ predať coiny užívateľov za BTC a následne draho nakúpili vlastný Viacoin (VIA). To malo za následok značný nárast ceny tejto meny, pričom zvyšok trhu reagoval prepadom.

Binance dnes oznámila, že:

“Každému, kto poskytne informácie vedúce k právnemu zatknutiu hackerov zapojených do pokusu o hackerský útok na Binance zo 7. marca 2018, ponúkame 250 tisíc dolárov.”

Odmena bude vyplatená v BNB tokenoch.

Slúži ponuka na zastrašenie útočníkov?

Napriek tomu, že Binnace ponúka odmenu v poriadnej výške, šanca na odhalenie totožnosti útočníkov je relatívne nízka. Burza totižto nevyžaduje plné KYC (know your customer) dáta a teda jediné informácie, ktoré môže o útočníkoch mať, je ich e-mailová a IP adresa. Aj na základe tohto faktu, môže vypísaná odmena vyznievať skôr ako signál pre ďalších útočníkov, aby si v budúcnosti vybrali iný cieľ. Každopádne, burza ukázala svoju silu, keď neváhala vyčleniť spomínaných 10 miliónov a vysiela tým jasný signál, že podobné útoky nemieni na svojej platforme tolerovať.

Záver

Vo svojom stanovisku spoločnosť uzatvára:

“Binance v súčasnosti vytvorilo rezervu v hodnote 10 miliónov dolárov, ktorá bude v budúcnosti slúžiť na odmeny za objasnenie akýchkoľvek nezákonných pokusov o hack našej platformy. Zároveň sme oslovili aj iné burzy a zmenárne, aby sa pripojili k našej iniciatíve. Ich spoluúčasť kedykoľvek uvítame.”

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Prečítajte si naše predošlé články, kde sme sa tomuto hacku podrobne venovali:
Všetko čo vieme o Binance hacku
[Real Time] Binance hack! Oficiálne, hack potvrdený ale všetko je OK

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
news.bitcoin.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance