Protokol Solana
Protokol Solana. Zdroj: Shutterstock, Voar CC

V poslednom období sa čoraz viac objavujú správy o tom, kto a kedy zosadí z trónu kráľa DeFi sektoru, sieť Ethereum. Hlavným konkurentom je protokol Solana. Je tento boj však potrebný?

Prečítaj si tiež: Polkadot spúšťa parachain aukcie – cena DOT bude dosahovať nové ATH

Solana nepôjde proti ETH

K situácii okolo súboja Ethereum vs. ostatné DeFi projekty sa vyjadril aj spoluzakladateľ spoločnosti Solana Labs, Raj Gokal. Podľa neho je tento boj absolútne zbytočný a stráca sa hlavná myšlienka kryptomien. Skutočným cieľom nie je zosadenie ETH, ale prijatie kryptomien a oboznámenie každého užívateľa s projektom Web 3.0.

Protokol Solana je svojou cenou stále veľmi ďaleko za ETH. Technológiou však vôbec nezaostáva, skôr naopak. Sieť je rýchlejšia a hlavne lacnejšia ako Ethereum. Podľa Gokala však v žiadnom prípade netúžia zničiť ETH.

„Ethereum nemôžeme zničiť, nie je to možné.“

Solana je z hľadiska celkovej trhovej kapitalizácie aktuálne na piatom mieste, pričom zvádza tuhý boj s ekosystémom Cardano. Trhová kapitalizácia SOL je aktuálne 69 miliárd USD. V prípade ETH ide o sumu 561 miliárd USD.

Mohlo by ťa zaujímať: Binance oficiálne zalistoval projekt Ethereum Name Service – revolučná novinka pre nováčikov!

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Vývoj a expanzia

Pred pár dňami sa v portugalskom Lisabone konala významná konferencia Solana Breakpoint 2021. Na tomto podujatí sa zúčastnilo mnoho významných osobností na čele s Gokalom a generálnym riaditeľom Solana Labs, Anatolijom Jakovenkom.

Ekosystém Solana v roku 2021 doslova explodoval z hľadiska nových projektov a využiteľnosti. Do popredia sa dostal najmä sektor NFT. Za prvé tri mesiace bolo na blockchaine SOL vyrazených 2,2 miliónov NFT tokenov s celkovou hodnotou viac ako 15 miliárd USD. To je úctyhodný výsledok.

Ekosystém Solana za mesiac október
Ekosystém Solana za mesiac október. Zdroj: CoinTelegraph

Budeme teda s napätím očakávať, čo ukáže budúcnosť tohto perspektívneho projektu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre