Polkadot a parachain auckie
Polkadot a parachain auckie. Zdroj: Shutterstock.com/Gorev Evgenii

Tento týždeň sa na prvých parachainových aukciách spoločnosti Polkadot chystá zúčastniť niekoľko uchádzačov. Tento proces má tendenciu vytvárať tlak na nákup tokenu DOT. Zároveň dáva ašpirujúcim blockchainovým projektom šancu ukázať, prečo ponúkajú najkonkurencieschopnejšie riešenia pre rôzne existujúce požiadavky v kryptosektore.

Prebiehajúce aukcie parachainov spoločnosti Polkadot nadväzujú na úspech podobných aukcií v jej sesterskej sieti Kusama. Tam si projekty ako Moonriver (MOVR) a Karura úspešne zabezpečili parachainový slot na ďalší rok.

5 najlepších hromadných pôžičiek na Kusama podľa hodnotenia odmien. Zdroj: Parachains
5 najlepších hromadných pôžičiek na Kusama podľa hodnotenia odmien. Zdroj: Parachains

Parachainové aukcie Kusama sa začali počas poklesu na širšom kryptotrhu. Zohrali úlohu v tom, že pomohli KSM zotaviť sa z minima 148,85 USD z 19. júla na súčasnú cenu blízko 457 USD, keď boli tokeny prisľúbené do aukcií stiahnuté z obehu.

Tu je pohľad na niektoré z parachainových aukcií, ktoré v súčasnosti prebiehajú v sieti Polkadot. Podobne ako Kusama, aj DOT by mohol rásť naďalej, pretože z obehu sa odstraňuje čoraz väčší počet tokenov.

Top 4 aukcie parachainov momentálne prebiehajú na Polkadote. Zdroj: Parachains
Top 4 aukcie parachainov momentálne prebiehajúcich na Polkadote. Zdroj: Parachains

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať – Mineri stále nepredávajú BTC napriek vysokej cene – aký majú dôvod?

Polkadot a Kusama sú pred aukciami na vzostupe

Prebiehajúce parachainové aukcie Polkadotu pravdepodobne vytvoria pozitívny tlak na cenu mince DOT. Používatelia kupujú tokeny, aby prispeli k hromadným pôžičkám, a to efektívne odstráni tokeny z obehu na dva roky.

Ako je vidieť v tabuľke nižšie, zavedenie hromadných pôžičiek na Kusame v júni 2021 viedlo k prudkému nárastu ceny tokenu, zatiaľ čo cenová akcia pre DOT bola tlmenejšia.

KSM/USDT a DOT/USDT. Zdroj: TradingView
KSM/USDT a DOT/USDT. Zdroj: TradingView

Teraz dochádza k opaku, pretože cena tokenu DOT prevyšuje cenu KSM. S jedenástimi sériami parachainových aukcií, ktoré budú prebiehať týždenne medzi 11. novembrom 2021 a 10. marcom 2022, existuje veľká pravdepodobnosť, že cena DOT bude naďalej rásť, pokiaľ bude dopyt po parachainovom riešení pokračovať.

Prečítaj si tiež – BTC vytvára rovnaký fraktál ako v roku 2013 – vrchol by mohol dosiahnuť 200 000 $

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre