ETH2 Staking Rocket pool
ETH2 Staking Rocket pool. Zdroj: Shutterstock.com/Vector-3D

Podľa spoluzakladateľa hostingového partnera Allnodes, Konstantina Bojka-Romanovského, spustenie ETH2 stakingového Rocket Poolu dosiahlo svoj strop druhej fázy len za 45 sekúnd.

Počas prvých dvoch dní prevádzky zaregistroval Rocket Pool 237 prevádzkovateľov uzlov v 42 globálnych lokalitách s 1 088 ETH vložených do stakingu. Podľa oznámenia má platforma teraz celkovú uzamknutú hodnotu v hodnote 4 000 ETH (13,9 miliónov USD) vrátane kolaterálu z tokenu Rocket Pool (RPL) platformy.

Cieľom Rocket Poolu je stať sa primárnou stakingovou infraštruktúrou pre Ethereum. Poskytuje decentralizovanú, ľahko použiteľnú stakingovú sieť pre jednotlivcov a podniky.

Protokol sa postupne zavádza počas štyroch týždňov. Počas prvej fázy spustenia 9. novembra sa limity protokolu rýchlo vyčerpali. Počas včerajšieho spustenia druhej fázy 10. novembra sa sloty vyčerpali len za 45 sekúnd po spustení. Rýchlo sa tak dosiahol limit fondu druhej fázy 480 ETH (2,3 miliónov USD). Bojko-Romanovsky povedal, že obe etapy tohto týždňa prebehli bez problémov.

Chceš nakupovať Ethereum alebo ďalšie kryptomeny? Odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. A ako bonus, keď si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<<, získaš navyše doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Mohlo by ťa zaujímať – Discord plánuje integráciu siete ETH – naznačil to CEO platformy, Jason Citron

Rocket Pool odstraňuje problémy stakingu s ETH

Spustenie Rocket Poolu znamená odstránenie niekoľkých prekážok vstupu pre Eth2 stakerov. Na spustenie uzla Eth2 zvyčajne potrebujete zálohu vo výške 32 ETH (155 000 USD) a musíte udržiavať trvalú dostupnosť. Rocket Pool umožňuje jednotlivcom, firmám a decentralizovaným aplikáciám (DApps) zarábať odmeny už nad minimálnu sumu 0,01 ETH. 

Decentralizované stakingové služby ako Rocket Pool používajú na staking dôveryhodnú implementáciu a nedržia overovacie kľúče súkromných používateľov. To je ďalšia výhoda oproti stakingu na burzách. Rocket Pool je skvelým príkladom decentralizovaného riešenia pre sieť Ethereum.

Prečítaj si tiež – Nové BTC ATH obnovuje vieru v Stock to Flow, ktorý predpovedá 98 000 $ do konca mesiaca

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre