Bitcoin spadol o 25 percent za 5 dní
Bitcoin spadol o 25 percent za 5 dní. Zdroj: Shutterstock.com/Puslatronik

Bitcoin narazil na dno 30 000 $ a dosiahol tak prepad 25 % len za 5 dní. Takáto korekcia tu nebola dlhší čas, no na druhej strane bola očakávaná. Zdá sa, že cena vytvára lokálne minimum, no pravdepodobne iba v rámci korekčnej štruktúry. Support zatiaľ drží a len čas ukáže, či ho cena dokáže rešpektovať.

Z krátkodobého hľadiska očakávam vytvorenie minima a mierne rastúci trend na zhruba 33 000 $. Od reverzie trendu sme však ďaleko, a preto nad ňou teraz uvažovať nebudeme. Prípadný rast a následný prepad bude pre nás zaujímavejším a reálnym scenárom. Pôjde totižto o vytvorenie ďalšieho lokálneho minima.

Bitcoin na supporte 30 000
Bitcoin na supporte 30 000. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Bitcoin prežíva najväčší prepad od roku 2020! Dostáva sa na ročné minimum

Bitcoin drží 30 000 $

Ak bude ďalšie minimum rastúce alebo vyššie, tak v hre bude sideway pohyb. Reakcia býkov na hladine 30 000 $ je jednoznačne spôsobená nastavenými limitkami na longy, keďže ide o kľúčový support celej flatovej štruktúry platnej od januára 2021. Ak zlyhá, tak môžeme očakávať ďalšiu volatilitu a prepad.

Prepad pod 30 000 $ beriem skôr ako nákupnú príležitosť a korešponduje s najviac medvedím scenárom, kde by cena spadla na týždenný MA200. Minulý týždeň totižto cena po 4 rokoch prekonala týždenný MA100, čo v minulosti znamenalo pokračujúcu kapituláciu až na MA200.

Mohlo by ťa zaujímať: Čo robiť, keď trh padá – 5 tipov a psychologických rád

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre